Як облаштувати вітальню правильно  | ТЦ MARK Львів

Коли справа доходить до облаштування вітальні, є так багато речей, які потрібно враховувати ㅡ особисті смаки, спосіб життя, бюджет і багато іншого.

Як облаштувати вітальню правильно? Ремонт вітальні слід розпочати із планування розміщення меблів, тобто визначення розташування диванів, стільців, столів, шаф для зберігання речей і всього іншого. 

Як облаштувати вітальню

Для того, щоб під час облаштування вітальні не виникло непередбачуваних ситуацій, інтер’єр потрібно продумати до дрібниць. Найперше, слід виміряти приміщення від стіни до стіни, зазначивши довжину і ширину кімнати. Таким чином, Ви точно знатимете, які меблі будуть актуальними для розміщення в кімнаті. 

Визначте, на чому зробити акцент

Вітальня кімната повинна мати центральний об'єкт (телевізор, камін, люстра, твори мистецтва і так далі), навколо якого повинні бути зосереджені меблі.

Наприклад, якщо у вітальні є телевізор, він може стати так званою точкою фокусу. Отже, при плануванні такого залу слід дотримуватися наступних правил:

  • відстань для безпечного перегляду телевізора становить від 2.5 до 3.5 метрів, а кут огляду ㅡ не більше 30 градусів. Тому основний диван чи канапу потрібно ставити обличчям до телевізора;

  • додаткові крісла можуть бути розміщені по обидва боки від телевізора, округляючи таким чином  зону відпочинку і додаючи візуальний баланс;

  • щоб удосконалити цю композицію, подумайте про включення нестандартних меблів, наприклад пар унікальних м'яких крісел.

Щоб облаштувати вітальню з каміном у центрі, потрібно створити комфортні умови для ведення бесіди. Таким чином, напівкругла конфігурація меблів навколо каміна з відстанню між сидіннями не більше 2 метрів сприяє легкій взаємодії з сім'єю і друзями. Такий дизайн актуальний для просторих приміщень.

Для віталень без каміна або телевізора найкраще підходить центральний фокус. Поставте диван (або два, обличчям один до одного) навколо журнального столика, розставте м’які стільці по колу, щоб закрити будь-які проміжки.

Як розставити меблі?

Як облаштувати вітальню з точки зору функціональності? Після того, як зона відпочинку і прийому гостей облаштована навколо фокусної точки, слід звернути увагу на розстановку інших меблів, наприклад столів і шаф. 

Столи

У вітальні основний журнальний столик або обідній стіл можна розмістити посеред диванів і стільців. Найкраще залишати 50 сантиметрів між журнальним столиком і диваном, щоб напої і пульт від телевізора були в межах досяжності. Варто звернути увагу на те, що великі обідні столи пасуватимуть лише для великих кімнат, де вони зможуть виконувати своє функціональне призначення без обмеження простору. Таке рішення чудово доповнить дизайн вітальні в сільському будинку.

Як облаштувати маленьку вітальню, якщо повноцінний обідній стіл не поміщається, а журнальний занадто малий? Для невеликих кімнат рекомендується використання розкладних столів, які можна  скласти, коли вони не потрібні. 

Шафи та інші меблі для зберігання

Шафи та серванти з посудом краще розміщувати біля стін, що дозволяє зекономити простір та створити затишний інтер’єр. Медіа-приставки і тумби ставлять під телевізор. Етажерки, високі відкриті шафи, в яких виставлені сувеніри, книги, аксесуари і сімейні фотографії найкраще виглядають при великій порожній стіні.

Барні шафи і барні візки ― це предмети, які додають гламуру в вітальню. Тому при їх покупці слід обдумати, який стиль інтер'єру буде переважати в оформленні зали. Якщо Ви вирішили, що дизайн залу буде ближчий до хай-тек чи футуризму, такі предмети можуть виглядати недоречно. Вони не будуть вписуватися у сучасний ремонт.

Килимок

Килимок повинен розташовуватися по центру між місцями для сидіння (дивани, канапи чи м'які крісла)  і виступати на кілька сантиметрів за межі дивана і стільців.

Якщо підлога в кімнаті вже встелена килимовим покриттям, поверх нього можна постелити більш товстий декоративний килимка з яскравим акцентом. Такий дизайн створює затишну атмосферу.

Аксесуари для вітальні

Як тільки меблі будуть розставлені, важливо подумати, де розмістити аксесуари. Про розташування декоративних елементів слід подумати тільки починаючи ремонт в будинку та продумуючи інтер’єр. Вони повинні доповнювати дизайн вітальні, а не відволікати на себе основну увагу.

Предмети декору

Перше, що слід задекорувати у кімнаті ― це стіни. Порожні стіни можуть візуально робити зал пустив і незатишним. Це не означає, що потрібно заповнювати кожен сантиметр, але прикрашати стіни творами мистецтва важливо. 

Ви можете повісити на стіну одну велику картину, або композицію із декількох менших. Якщо у Вашій вітальні немає телевізора, то художнє полотно може стати фокусною точкою. Чудово підійдуть зображення квітів, міських пейзажів, натюрмортів.

У вітальні також будуть доречними декоративні статуетки та вази. Ознакою несмаку вважаються великі масивні статуї, які використовуються у вигляді підставки для кімнатних рослин. Декоративні елементи повинні бути лаконічними та вписуватися у загальний стиль кімнати.

Освітлення

Джерела світла слід розміщувати на різних рівнях по всій кімнаті. Лампи повинні виконувати не тільки свою стандартну функцію. Для вітальні їх використовують в якості засобів для розставлення акцентів. Таку функцію можуть виконувати точкові світильники, бра або торшери.

Колір стін

Вітальні кімнати виконують важливу функцію ― це місце, де разом відпочиває сім'я та друзі. Перед тим, як обрати колір стін у вітальні, можна пошукати вітальня фото чи ремонт кімнати фото і вибрати колір, який Вам сподобається. Однак, варто зважати на те, які меблі і предмети декору Ви вибрали.

Нейтральні кольори

Нейтральні кольори ― це найкращий вибір для вітальні. Часто вітальні і сімейні кімнати з'єднані з іншими частинами будинку, наприклад це може бути кухня. Тому універсальний пастельний тон зможе поєднати два різні за призначенням  приміщення.

Вибір найкращого для оформлення нейтрального кольору фарби ― справа стилю: теплі відтінки, будуть надавати кімнаті затишку, а кольори з холодними відтінками створюють шикарну сучасну атмосферу. Не бійтеся використовувати білий колір при оформленні стін, адже він створює чисте полотно для улюблених творів мистецтва і предметів інтер'єру.

Насичені відтінки

Якщо більшість елементів у вашій вітальні нейтральних кольорів ― килим, підлога і меблі, правильний колір стін може додати кімнаті об’ємності. Більшість магазинів, які продають фарби, мають спеціальні комп'ютерні програми, за допомогою яких можна побачити як буде виглядати обраний колір стін у Вашій кімнаті.

Яскраві кольори

Під час оформлення вітальні з яскравими кольорами слід поводитися дуже обережно. Виберіть стіну в кімнаті, яка буде виконувати роль центральної, наприклад, стіну з каміном. Виберіть колір, який буде гармонійно поєднуватися із іншими елементами в кімнаті. Інші стіни можна пофарбувати в більш світлий варіант акцентного кольору або вибрати нейтральний  відтінок.

Як облаштувати маленьку вітальню

Облаштувати маленьку вітальню та візуально збільшити її? У маленьких вітальнях, під час їх оформлення, варто звертати увагу на кількість світла. У кімнаті, залитій сонячним світлом, можна використовувати більш насичені кольори для стін. У темних приміщеннях варто фарбувати стіни у світлі кольори, застосовувати додаткові джерела світла та встановлювати глянцеві натяжні стелі. Таким чином, простір візуально буде збільшено. За допомогою світла може бути виділена зона для відпочинку.

Для приміщень з обмеженим простором не підійдуть громіздкі меблі та великі картини. Невелика за розмірами вітальня в стилі хай тек чи модерн буде виглядати значно краще, ніж сучасні вітальні в стилі класицизм чи бароко.