Як правильно вибрати типи світильників в квартиру | Блог ТЦ «MARK»

Як вибрати у магазинах світильник у квартиру, щоб відчути приємну атмосферу і мати комфортне освітлення — поради для власників. Які види світильників вибрати для кожної кімнати, щоб не шкодувати?


Які типи світильників обрати?

Правильне освітлення збагатить затишком житловий простір. Світильники миттєво перетворюють кімнати, додаючи комфорту до загальної атмосфери, яку ви створили. При ремонті наділіть увагою люстри, світильники та навіть лампочки, адже вони відіграють важливу роль в просторі кімнати. Вони не тільки освітлюють кімнату, але й додають відчуття стилю у ваш дім.


Види світильників

До стаціонарних видів світильників відносять:

1. Стельові. Монтуються на стелі та поділяються на такі типи:

Вбудовувані — це точкові світильники, які можна в деяких випадках повертати, вони мають оббивку різної колірної гами. Встановлюють в натяжних стелях та гіпсокартоні, як візерунки.

Накладні — монтуються близько до стелі з мінімальним зазором.

Підвісні — приєднуються до стелі завдяки кабелю, з одним або декількома плафонами різної фактури.

2. Настінні — для місцевого освітлення, встановлюють 2-ма способами. При поверхні — на задню за допомогою кронштейнів до стінки світильника та для бра, які вирізняються корпусом, плафонами або формами..

Нестаціонарні типи світильників:

1. Настільні застосовують для освітлення зони праці, простору для відпочинку. Встановлюються на столах, партах або тумбочках. 

2.  Підлогові (торшери) — використовуються як і місцеве освітлення, так і декор. Складається з ніжки та плафона різної форми, розмірів та фактури


Які вибрати типи світильників для кожної кімнати

Правильно підібране освітлення в домі — запорука хорошого виду кімнати та атмосфери в ній. Розглянемо як можна вибрати та поєднувати освітлювальні прилади у кімнатах.

 • Спальня. Потребує затишної атмосфери. Рекомендовано вибирати лампи з теплим освітленням для налаштування на релакс. Вибирають одне основне джерело світла — стельовий світильник, та, можливо, додатково настільні лампи. А для підсвічування шафи — вмонтовані точкові світильники.

 • Вітальня. Ця кімната — багатофункціональна, і тому, в залежності від ваших запитів потребує різних типів світильників. Можлива комбінація підвісних люстр, як основне світло з точковими або настінними світильниками. Щоб створити додатковий затишок та атмосферу використовують торшер.

 • Кухня.  Зазвичай встановлюють світильник над обіднім столом. Як додаткове освітлення використовують точкові світильники або світлодіодну стрічку, щоб  виділити робочу зону кухні.

 • Коридор. Здебільшого невелике приміщення без природного джерела світла. Рекомендовано — потужний освітлювач стельового типу. Можна додатково монтувати стельові світильники над шафою для гардероба. 

 • Дитяча кімната. Кімната для вашої любої дитини вимагає правильного освітлення, оскільки це важливого для підростаючого організму. Крім основної лампи також необхідні вбудовані світильники над партою або столом та простору для ігор. Також використовуються для більшої концентрації світла  настільні лампи, які прекрасно доповнюють зону читання або служити як нічник.

 • Ванна кімната.Тут ви можете встановити світильники, які характеризуються вологостійкістю. У ванній повинно бути основне освітлення та місцеве - для гігієнічних процедур.  Таким чином можна закріпити світлодіодну стрічку по периметру дзеркала.


Корисні поради про типи світильників

 1. Кімнати виглядають багатошаровими та цікавішими, коли в них є принаймні два різних кольори. Подумайте, як конкретні поєднання кольорів викликають певний настрій у вас, а потім розважтеся, купуючи світильники.

 2. Вибирайте візерунки на абажурах, щоб додати простору кольору та індивідуальності. Виберіть фактурні матеріали для  візуальної привабливості, поєднуйте різні кольори основ з обраним вами малюнком абажура. 

 3. Для покращення освітлення у вашій квартирі  розгляньте масштаб і те, як він може працювати на вашу користь. Більше про це ви можете прочитати у статті — Як правильно зробити розрахунок освітлення приміщення. Також зверніть увагу на те, що скульптурний торшер привертає увагу і стає фокусом кімнати, не заважаючи вашим меблям.

 4. Зробити освітлення у квартирі енергоефективним — це, мабуть, пріоритет для вас. Вибирайте світлодіоди. Ви зменшите витрати на енергію вдома, і при цьому у вас буде ідеально освітлена квартира.

 5. Якщо ви не хочете сидіти при яскравому світлі протягом усього дня, перемикач затемнення — це хороша інвестиція. Ви зможете зменшити освітлення, коли виникне потреба. Це дає вам можливість експериментувати з різними типами освітлення для різних кімнат у вашій квартирі, також не вкладаючи багато грошей на люстри та світильники.

 6. Для невеликих приміщень краще вибрати кілька джерел світла, а не одне центральне джерело. Кілька світильників можна розподілити таким чином, щоб освітлювати весь простір, не залишаючи темних кутів. Запам’ятайте! У питанні, щоб зробити ваш простір більшим, темрява — ваш найбільший ворог.

 7. Навіть якщо ви любите розкішні люстри, а у вас немає місця для них, вони лише зроблять ваш простір більш стислим і захаращеним. Якщо вам абсолютно потрібно, щоб було освітлення по центру, тоді зупиніть свій вибір насправді лаконічних світильниках.

 8. Для покращення освітлення у приміщеннях, підкріпіть центральні елементи стелі вбудованим освітленням. Вбудоване освітлення займає так мало місця, проте забезпечує достатню кількість світла, що робить їх ідеальними для компактних приміщень з низькою стелею. 

 9. Темні кути знаходяться не просто на перетинах стін. Їх можна побачити всередині шаф і книжкових полиць, а також в кухонних шафах. Отже, можна використовувати світлодіодні стрічки для освітлення внутрішньої частини гардеробу або регулювати кути, щоб художньо підсвічувати книжкові полиці.

 10. Підсвічування не тільки усуває темряву за меблями, але створює відчуття додаткової глибини та елегантності. Освітлення можна закріпити за екранами телевізорів, узголів'ями ліжок або дзеркалами.

Тепер ви можете вибрати найкращі світильники для своєї квартири. Ви зможете легко вибрати наступний тип лампи і оформити свій простір затишним освітленням.