Як правильно обрати ламінат? | Блог ТЦ

Вибір ламінату у Львові

Ремонт підлоги у квартирі — це складний процес, який випробовує нерви і гаманець на міцність. Ринок пропонує настільки широкий вибір підлогового покриття, що очі розбігаються. Оптимальний варіантів і за якістю, і за ціною – ламінат. Він недорогий, не потребує спеціального догляду, стійкий до механічних і хімічних пошкоджень, завдяки чому має дуже довгий термін служби. В залежності від класу зносостійкості від 10 (31 клас) до 25 (34 клас) років.

Як вибрати ламінат?

Здавалося б, все дуже легко. Адже можна піти до найближчого магазину ламінату та купити той, який сподобався. Але все не так просто, як здається. Тому, що вибір якісного підлогового покриття має свої секрети.

Як визначити якість ламінату

Щоб купити якісний ламінат недорого, достатньо дотримуватися кількох простих правил.

  1. Переконатись, що немає різких запахів. Перед покупкою слід впевнитися у відсутності в підлоговому покритті хімічних шкідливих речовин на кшталт фенолу. У безпечного продукту запах буде ледь-ледь помітний.
  2. Протестувати водостійкість. Для цього візьміть зразки ламінату додому, виміряйте товщину зразка і запишіть дані. Помістіть зразок у воду на 7-9 годин і знову виміряйте. Якісний водостійкий ламінат не має розбухати більше ніж на 18% від попередньої товщини.
  3. Свідомо оцінити вартість. Зносостійкий європейський ламінат у Львові не буде коштувати дешево. До цієї інвестиції треба підходити виважено, бо скупий платить двічі.
  4. Звернути увагу на маркування. Європейський ламінат має маркування з повною назвою країни-виробника.
  5. Якщо довжина дошки 1215 мм, а товщина 12,3 — ця модель є 100% китайським аналогом.
  6. У китайської підробки тильна сторона дошки має темний колір. Високоякісний європейський ламінат з тильної сторони завжди світлий.
  7. Щоб зберегти новенький ламінат від здуття, не нехтуйте правилами його укладання. Обов'язково ознайомтеся з інструкцією. Якщо не впевнені у своїх силах — делегуйте завдання кваліфікованим спеціалістам.

Правила вибору ламінату в залежності від призначення

Ламінат інтенсивно вбирає вологу, що призводить до його деформації. Тому для приміщень з підвищеною вологістю підійде спеціальна модель з високим рівнем вологостійкості.

Клас зносостійкості обирайте за принципом «Найміцніша підлога потрібна там, де більше навантаження». Огляньте свою квартиру. Кімната, вітальня, коридор, спальня — в місцях з великим навантаженням слід покласти ламінат найвищого класу зносостійкості. Де ж навантаження мінімальне, в цілях економії логічно покласти покриття нижчого класу зносостійкості.

Якщо в родині є маленькі діти, для дитячої кімнати варто обрати покриття з високим рівнем шумоізоляції. Так малеча зможе спокійно займатися своїми справами і не турбувати сусідів, які живуть поверхом нижче.

Вибрати хороше підлогове покриття — це лише 20% успіху. Ще 80% залежить від правильності його укладки. Беріться за справу з усією відповідальністю і нова ламінатна підлога буде радувати вас довгі роки.