Як вибрати ліжко? | ТЦ MARK

Як вибрати ліжко?

При облаштуванні спальні виникає найважливіше питання: як вибрати ліжко? Саме цей меблевий виріб найбільшою мірою впливає на якість сну і відпочинку в цілому. Нижче наводиться ряд рекомендацій по вибору з урахуванням матеріалів виготовлення, конструктивних особливостей та інших нюансів.

Матеріали виготовлення

Найчастіше ліжка виготовляють з металу і дерева. Також зустрічаються їх різні комбінації з додаванням інших матеріалів, наприклад, пластику. Металеві ліжка мають найбільшу міцність конструкції і як наслідок - максимальну довговічність за умови правильної експлуатації. Однак у металу є і один істотний недолік - це велика вага готових виробів.

Дерев'яні ліжка, як правило, відрізняються більш високою вартістю в порівнянні з іншими варіантами. У список їх переваг входять такі чинники як естетичний зовнішній вигляд, екологічність, гіпоалергенність, а також надійність конструкції завдяки високому рівню механічної міцності.

Їх привабливість дизайну досягається завдяки природній красі натуральної деревини, а також за допомогою різного роду орнаментів, що наносяться на дерев'яну поверхню. Найбільшу міцність і зносостійкість мають ліжка, виготовлені з масиву твердолистяних і хвойних дерев. У цей список входять дуб, бук, модрина, вільха, горіх та інші породи деревини.

Особливості конструкції

За кількістю спальних місць всі вироби діляться на односпальні, полуторні і двоспальні. Залежно від цього ширина ліжка може варіювати в досить великому діапазоні - зазвичай від 80 до 200 см. За своїм форм-фактором різні моделі можуть мати приналежність до наступних різновидів:

  • класичне ліжко;
  • кругле;
  • каркасне;
  • ліжко-софа;
  • ліжко-подіум;
  • підстава під матрац;
  • шафа-ліжко (розкладна конструкція для максимальної економії місця).

Переважна більшість моделей поставляється без матраца в комплекті. Однак це не можна вважати серйозним недоліком, оскільки завдяки стандартизації розмірів знайти потрібний не складе особливих труднощів. До того ж так покупець може вибрати матрац, виходячи зі своїх потреб і переваг. Наприклад, модель з ортопедичним ефектом для корекції положення хребта.

Наявність у ліжку спинок, їх форма, розміри і кількість не грають ніякого практичного значення, а скоріше є справою особистих уподобань і звичок покупця. Якщо ж високий зріст заважає лежачій людині займати вільне горизонтальне положення, тоді кращими виявляться моделі ліжок з єдиною спинкою у їх головах. В цьому випадку ногам нічого не буде заважати. Якщо ж зріст лежачого і габарити ліжка дозволяють мати обидві спинки, то такий варіант буде практичнішим.

Ще однією важливою функціональною особливістю є наявність ніш для постільної білизни. Відповідним чином обладнане ліжко може взяти на себе завдання зберігання ковдр, простирадл і подушок. На жаль, більшість сучасних моделей не володіє цією корисною опцією. Тому якщо в спальному комоді або шафі не вистачає вільного місця, то нове ліжко бажано вибирати серед варіантів саме з такими нішами. З точки зору реалізації конструкції це можуть бути висувні ящики або спеціальний підйомний механізм.

Виробники ліжок

Практично всі покупці звертають увагу на значні цінові відмінності між на перший погляд дуже схожими моделями. Звідки береться така істотна різниця? Фактор ціноутворення залежить не тільки від використаних у виробництві матеріалів, але також від впізнаваності та престижності бренду.

Наприклад, найпростіше ліжко IKEA може виявитися в кілька разів дорожчим аналогічної моделі від NoName-виробника. Але в даному випадку більш дорогий виріб буде мати гарантовано високу якість і надійність від всесвітньо відомого бренду. А вибір між тим чи іншим варіантом завжди залишається за покупцем.

Досить широкий вибір дерев'яних ліжок у Львові та багатьох інших спальних меблів представлений в ТЦ MARK. Завітайте до нашого виставкого центру та замовляйте якісні речі за розумними цінами.