Як вибрати шафу-купе? | ТЦ MARK

Як вибрати шафу-купе?

Шафи можна назвати одними з найбільш важливих предметів меблевого інтер'єру. З їх допомогою вдається позбутися від захаращення речами кожного вільного куточка і тим самим підтримувати в оселі приємний порядок. Від правильного вибору відповідної моделі залежить здатність вміщати все необхідне всередині. Шафа купе заслужено вважається оптимальним рішенням з точки зору місткості, функціональності і зручності експлуатації.

Як вибрати шафу-купе за технічними параметрами?

Для вибору оптимальної моделі слід звернути увагу на наступні характеристики:

  • розміри і форма готового виробу;
  • механізм відкривання дверей;
  • дверний профіль і ролики ходової системи;
  • матеріал виготовлення фасадів;
  • внутрішнє наповнення.

Габарити і типи шаф-купе

Від місця розташування шафи в приміщенні будуть залежати його розміри і форма. Після визначення місця під майбутню шафу варто з'ясувати її приблизні габарити і форм-фактор. Найбільш поширені 2-х та 3-х дверні моделі, однак розсувних панелей (фасадів) може бути і більше.

З плином часу кількість речей зазвичай збільшується завдяки оновленню гардеробу, появі дітей і т.д. Тому місткість шафи краще розраховувати заздалегідь. Традиційна форма - лінійна, але також зустрічається і кутова. Завдяки наявності просторих відділів і ніш кутові шафи-купе іноді виявляються більш раціональним вибором.

Механізм відкривання фасадів

Для відкривання розсувних дверей зазвичай використовується одне з двох рішень. Перше зустрічається частіше - двері в рамі з металу переміщуються на роликах вздовж паза. З точки зору надійності таке рішення не можна назвати ідеальним. Якщо двері досить високі, то ролик має властивість зіскакувати з направляючого пазу, наприклад, від сильного удару.

До того ж такий механізм не захищений від накопичення пилу і попадання сторонніх предметів, що погіршує рух дверей або робить його взагалі неможливим. Для підтримки працездатності направляючого пазу його необхідно регулярно очищати пилососом.

Другий варіант відкривання менш поширений, зате в експлуатації виявляється надійніше першого. При цьому ролики пересуваються по монорельсу, що виключає потрапляння пилу і зайвих предметів. Такий механізм не клинить і не зісковзує.

Профіль і ролики ходової системи

Від вибору профілів залежить зручність і довговічність механізму. Найчастіше зустрічаються алюмінієві і сталеві варіанти. Система з алюмінію відрізняється безшумністю і акуратністю завдяки внутрішньому розташуванню роликів.

Варіант зі сталі передбачає розташування роликів з внутрішньої сторони фасаду, що трохи додає шуму під час руху. Однак у порівнянні з профілем з алюмінію сталевий варіант відрізняється більшою довговічністю.

Ролики ходової системи можуть бути металевими або пластиковими. Останній варіант не відрізняється особливою надійністю і часто виходить з ладу вже в перший рік експлуатації. Тому доцільніше купувати шафу з металевими коліщатками.

Матеріал дверей

Виробники шаф-купе пропонують безліч варіантів оформлення. При виборі дзеркала в якості матеріалу для фасаду слід враховувати, що воно досить швидко забруднюється. Очищення такого покриття, як показує практика, значно складніше в порівнянні, наприклад, з дерев'яним шпоном.

З іншого боку, дзеркало по всій площині лінійної шафи-купе дозволяє візуально розширити простір приміщення. А це буває дуже важливо в квартирах з невеликою житловою площею. Найбільш популярні сьогодні матове скло, фотодрук, а також скло з візерунком, виготовленим за допомогою піскоструйної технології.

Надзвичайно широкий асортимент лідируючих виробників шаф купе у Львові представлений у виставковому залі ТЦ MARK. Завітайте до нас та обирайте лише найкраще для вашого дому!