Які бувають міжкімнатні двері | Блог ТЦ «MARK»

Допомога при виборі міжкімнатних дверей

Встановлення міжкімнатних дверей — це останній штрих у загальній картині кожного ремонту. Вони потрібні для розмежування простору, забезпечення тиші та затишку, але окрім цього виконують ще й естетичну функцію, доповнюють інтер’єр. Сьогодні салони дверної продукції пропонують широкий асортимент міжкімнатних дверей: дерев’яні і пластикові, із вставками й без, двері з цінної деревини та її достойних замінників.

Види міжкімнатних дверей

Чи є якась різниця, куди і як будуть відчинятися двері? Безсумнівно є! Особливо, якщо у вас малогабаритна квартира, і для вас важливою є банальна економія простору.

Отже, за способом відчинення двері поділяються на:

  • Розпашні двері. Це звичний для всіх варіант дверей. Дверне полотно кріпиться на петлі з однієї сторони, а з іншого боку знаходяться ручка і замок. Розпашні двері мають хорошу звукоізолюючу здатність, вони надійні, прості в установці, але вимагають чимало вільного простору в приміщенні.
  • Розсувні міжкімнатні двері. Вирізняються зручністю в умовах маленького житла, адже рухаються за допомогою спеціальних роликів у межах дверного отвору.
  • Розкладні двері. Складаються з декількох скріплених між собою частин, нагадуючи відому всім гармошку. Із такими дверима легко організовувати простір будинку чи квартири, за потреби розділяючи приміщення на окремі зони.

Також двері розрізняють за типом конструкції та способом виготовлення:

  • Філенчаті двері (дерев’яний каркас із поздовжніми та поперечними направляючими, між якими знаходяться вставки-філенки. Цей клас досить зносостійкий та має декоративний зовнішній вигляд.
  • Щитові двері. Являють собою раму з натуральної деревини, яка обшивається панелями з деревоволокнистої плити середньої щільності. Мають глухий чи різний дизайн. Двері різного дизайну більш вишукані. Незважаючи на те, що ця модель відноситься до продукції економ-класу, вона характеризуються хорошою якістю, високою функціональністю, цікавими дизайнерськими рішеннями.
  • Царгові двері. Їх основу складають однотипні поперечні елементи – царги, від яких двері і отримали свою незвичайну назву. Красиві і надійні царгові двері сподобаються любителям оригінальних інтер’єрів.
  • Погонажні двері. Вони нетривіально виглядають, досить прості в догляді, можуть мати поверхню з різноманітними зображеннями. За конструкцією це суцільне полотно з одного матеріалу (масив дерева, скло чи пластик).
  • Скляні двері (прозорі, матові, кольорові, з малюнками). Головна перевага таких дверей полягає у їх високій світлопропускній здатності — найкращий вибір для віталень, столових кімнат, офісів.

Поради стосовно вибору

Найміцніші, найбільш довговічні двері з натурального дерева. Якщо ви готові платити за якість, сміливо обирайте саме цей варіант. Двері повинні гармоніювати не лише з інтер’єром кімнати, а й добре вписуватися в загальний дизайн приміщення.

У магазині краще брати повний комплект з коробкою. Якщо приміщення мають якісь особливі параметри чи вимагають специфічного дизайну, тоді краще робити для них двері відразу під замовлення. Вибираючи фурнітуру, слід пам’ятати, що якісні фурнітурні вироби не тільки підвищать загальну функціональність дверей, а й нададуть їхньому вигляду презентабельності чи грайливості, елегантності чи простоти.

Хоча термін офіційної гарантії зазвичай не перевищує одного року, при хорошому догляді дерев’яні міжкімнатні двері будуть служити дуже довго, не втрачаючи чудового зовнішнього вигляду.

Підібрати для свого дому сучасні міжкімнатні двері у Львові можна в ТЦ «MARK».