Обмежувачі для дверей - види, характеристики | Блог ТЦ «MARK»

Стіни у вашому домі забиті слідами від дверних ручок? Інвестуйте в обмежувачі! Це невеликі елементи, які тримають дверні полотна в одному місці і не дають їм відчинятися занадто широко. Завдяки стопорам двері не б'ються об стіни й меблі, що вберігає від утворення подряпин і вм'ятин.

У продажу є різні типи обмежувачів. Деякі з них виконують не тільки захисну функцію, а й декоративну. Ви думаєте, яку модель вибрати? Дізнайтеся, які бувають обмежувачі для дверей, у цій статті. 

Що таке стопор або обмежувач на двері

Дверний стопор – надзвичайно практичне обладнання, завдяки якому ми можемо захистити стіну, двері та ручки від ударів. Так називають предмет, який дозволяє нам залишити двері в певному положенні. Цей тип елементів буде добре працювати всюди, де двері піддаються раптовому зачиненню. Достатньо протягу або втручання маленьких дітей, які необережно відчиняють або зачиняють двері.

З іншого боку, такі обмежувачі вдало дозволяють захистити не тільки самі двері, а й стіни, підвіконня та інші елементи, розташовані на межі стулки. Ми з успіхом можемо застосовувати стопор для дверей вхідних і міжкімнатних . Крім того, бампери ідеально підходять для розпашних, відкидних і розсувних дверей.

Види обмежувачів і класифікація за призначенням

Дверні стопори й обмежувачі захистять ваші стіни від пошкоджень. Виберіть візерунок і форму, які відповідають вашому інтер’єру. Сьогодні можна знайти варіанти в різноманітних кольорах, розмірах і формах. Закріплені на болтах, приклеювані та окремо стоячі, на підлозі й на ручці дверей.

Обмежувачі для дверей мають декілька поширених видів. Вони відрізняються за конструкцією та способом складання. Виділяються:

  • Підлогові дверні стопери – їх можна кріпити двома способами: вгвинчувати чи приклеювати. Перші з них надзвичайно міцні та стійкі до пошкоджень. Навіть при сильному ударі по дверях, вони не підводять. Їхній недолік у тому, що ці елементи заважають конструкції підлоги. Самоклейні дверні обмежувачі є неінвазивними. Однак при виборі потрібно звернути увагу на те, яким клеєм вони були оснащені. Вироби зі слабким клеєм можуть не виконувати свої функції.

  • Стопери для окремо стоячих дверей – вони добре працюють в інтер'єрах, де ми не хочемо чи не можемо встановлювати обмежувачі підлоги, наприклад, у кімнатах із підлогою, обшитою дуже дорогими панелями. Обмежувачі, які стоять окремо, – це мобільний виріб – його можна легко підняти та перемістити на інше місце.

  • Настінні дверні стопори – мають ті ж особливості, що і підлогові. Вони доступні у двох варіантах: врізні та приклеєні.

  • Дверні обмежувачі з магнітом – доступні в підлоговому та настінному варіантах. Вони оснащені спеціальним магнітом, який притягує (металеву) ручку і тримає двері постійно відчиненими. Таке рішення захищає крила від захлопування під час протягів.

  • Дверні стопери на ручках – вони вставляються чи зачіпляються на ручку. Їхня значна перевага в тому, що ці елементи не впливають на структуру підлоги чи стіни, а також мобільні – їх можна легко зняти й поставити в інше місце.

А купити обмежувачі, як і ручки для дверей, ви можете у Львові в ТЦ «Марк», дізнайтеся більше на сайті.

Як вибрати обмежувач відкриття дверей (стопор)

Вибираючи обмежувач на двері, зверніть увагу на:

  • Матеріал виготовлення – це найважливіший параметр. Від нього залежить, чи буде стопор міцним і стійким до ударів. Найпопулярнішими є гумові елементи, які відрізняються винятковою міцністю. Також вони тихі й забезпечують відмінне поглинання ударів. Також у продажу є обмежувачі з силікону, алюмінію, латуні та сталі.

  • Колір – якщо ви хочете візуально приховати дверну пробку, використовуйте модель такого ж відтінку, наприклад, бежевий, сірий або чорний. Однак, якщо ви хочете підкреслити його і мати декоративну функцію, виберіть виріб насиченого кольору, наприклад, червоного, зеленого чи синього.

  • Форма – зустрічаються різні варіанти: круглі, параболічні, як усічена півсфера або конус і навіть у формі тварин. У деяких магазинах також можна зустріти обмежувачі, що імітують камінь.

Якщо ви хочете, щоби стопор був лише делікатним аксесуаром, вибирайте класичну елегантну модель, яка стоїть окремо. Вона ідеально підходить для сучасних приміщень, оформлених у стилі мінімалізму та лофт. Цікавим варіантом є також сталевий підлоговий обмежувач на двері, що загвинчується. Його сучасний дизайн сподобається кожному любителю мінімалізму.

Насправді встановлення стоперів на вхідні чи міжкімнатні двері – може бути легкою задачею. Тому що переважна більшість із них практично не потребує обслуговування. Мова в першу чергу про обмежувачі, які стоять окремо, або оснащені самоклеюким шаром. Також варто подумати, який тип стопора буде найкраще працювати в тому чи іншому випадку.

Як вибрати обмежувач відкриття дверей? Для вхідних буде кращим рішенням, якщо ми вирішимо встановити дверний упор на підлозі. Однак такий тип дверного стопера не буде практичним у місцях, де ми дуже часто ходимо, бо завжди буде ризик спіткнутися. Тому в кімнатах, а особливо в передпокої, краще подбати про настінний відбивач. Пам’ятайте, що окремо стоячі стопори зазвичай ставлять на двері, коли ми хочемо їх відчинити і не хочемо, щоб вони зачинялися під впливом протягу.

Використовуйте стопери, коли відчинення дверей або інших елементів інтер’єру може пошкодити стіни чи меблі. Перегляньте пропозицію ТЦ «Марк» у Львові, щоб вибрати оптимальне рішення саме у вашому випадку.