Як вибрати якісну тканину для дивана? | ТЦ MARK Львів


При виробництві сучасних диванів для їх оббивки використовуються найрізноманітніші матеріали. Якщо Вас цікавить, як правильно вибрати тканину, ознайомтеся з інформацією нижче. 

Як вибрати тканину для канапи

Щоб правильно вибрати тканину для диванів чи ліжка, потрібно звертати увагу на декілька параметрів. Найперше потрібно визначити, у якій кімнаті буде розташований диван та з якою інтенсивністю його будуть використовувати.  Наприклад, для домівок з тваринами і дітьми підійде диван з пружних матеріалів, які легко чистити. У протилежних випадках доречним буде диван покритий дорогим делікатним матеріалом.

Диван у вітальні перед телевізором повинен бути більш зносостійким, ніж, наприклад, диван в кімнаті, призначений для періодичного використання.

Отож, не існує одного загального правила як вибрати тканину для дивана та ліжка, адже вибір залежить від багатьох характеристик.

Яку тканину вибрати для м’яких меблів

Щоб визначити, яку тканину вибрати для м'яких меблів, потрібна комплексна система оцінки характеристик кожної. В якості оббивки для м'яких меблів використовують безліч матеріалів, тому кожен зможе вибрати щось для себе.

Отже, при виборі оббивки дивана, слід звернути увагу на види тканин для м’яких меблів і обрати ту, яка буде пасувати до Вашого інтер’єру:

Дивани із шкіряною оббивкою

Шкіряні дивани являються класичними меблями. Вони характеризуються високою стійкістю до плям і подряпин. Їх легко чистити за допомогою води і губки.

Зазвичай, дивани із натуральної шкіри дорогі, а вибір кольорів невеликий у порівнянні з іншими матеріалами. Проте, при правильному догляді натуральна шкіра може прослужити десятки років.

Очевидною перевагою шкіряних диванів є можливість поєднати їх із дизайном інтер'єру у будь-якому стилі. Однак, якщо у Вас є маленькі діти чи домашні тварини, краще купити канапу із іншого матеріалу. Відновити шкіряні дивани після пошкоджень практично неможливо. Тому такий матеріал рідко використовують в якості обшивки на дитячі меблі.

Хоча дивани зі штучної шкіри значно дешевші, вони достатньо швидко зношуються і втрачають естетичний вигляд. Вони можуть тріскати, а оббивка часто розшаровується, створюючи додаткове сміття.

Оббивка з бавовни

Найпопулярніший на сьогодні натуральний матеріал ㅡ це бавовна. Оббивка з бавовни нешкідлива і нетоксична. Вона ідеально підходить для спальні або для помешкань людей, схильних до алергії. Такою тканиною також часто обшивають дитячі дивани та дитячі ліжка.

Найчастіше бавовна входить до складу сумішевих оббивних тканин таких, як: 

 • жаккард (до 70%), 

 • флок (до 35%), 

 • шеніл (до 35%), 

 • гобелен (до 80%), 

 • арпатек (15-20%).

У чистому вигляді бавовна практично не використовується в якості тканини для диванів.

Оббивки з елементами бавовни володіють наступними властивостями: їм легко надати потрібне забарвлення, а також вони добре пропускають повітря.

В чистому вигляді, як і будь-яка  інша натуральна тканина, бавовняна оббивка швидко зношується. Термін середньої експлуатації дивана без перетяжки становить 5-7 років. Тому практичніше використовувати мікси бавовняної та синтетичних тканин для оббивки. Вони володіють високою стійкістю до стирання, тому їх естетичний зовнішній вигляд залишається без змін протягом багатьох років.

Жакардові дивани

Тканини для оббивки типу жаккард це система щільних плетінь зі скрученими накладними петлями. Матеріал не розтягується і не протирається навіть при інтенсивних щоденних навантаженнях. Пружна і в міру жорстка оббивка дозволяє дивану протягом довгого часу не втрачати свого зовнішнього вигляду.

Об'ємна система з множинних туго сплетених петель мінімізує ризик появи зачіпок на тканині. Такі дивани актуальні для помешкань з маленькими дітьми та тваринами. Жакардові оббивки м’яких меблів являються найбільш популярними. Вони часто застосовуються як обшивка на модульні дивани, які використовуються в якості ліжка.

Оббивка гобелен 

Гобелен ㅡ це різновид жаккардового полотна, де візерунок створюється за допомогою плетіння з ниток різної товщини і кольору. Кожен із нас бачив подібні дивани у музеях чи історичних фільмах.

Гобеленова тканина виготовляється на спеціалізованих високотехнологічних верстатах, здатних обробляти матеріал в кілька шарів. Найчастіше її використовують для оббивки люксових італійських меблів.

Затребуваність сучасного гобелена в якості оббивки диванів обумовлена:

 • великою різноманітністю фактур;

 • можливістю використання яскравих насичених тонів;

 • візуальною схожістю з реальними творами мистецтвами;

 • міцністю і довговічністю за рахунок додавання синтетичної основи;

 • екологічністю за рахунок наявності ниток з бавовни, віскози і льону.

Однак, як будь-який матеріал з додаванням натуральних волокон, гобелен з часом “старіє”. У місцях з максимальним навантаженням він може протертися швидше за все.

Також цього матеріалу протипоказані прямі промені ультрафіолету, так як під їх впливом фарба на поверхні може вигоріти і втратити насиченість.

Шенілова оббивка

Шеніл ㅡ це міцний та стійкий до забруднень матеріал. Такі характеристики забезпечує система поєднання натуральних волокон бавовни із синтетичними. Вважається, що навіть при щоденній експлуатації оббивка не втрачає своїх якостей близько п'ятдесяти років. Її застосовують в якості обшивки на кутові дивани та на прямі дивани.

Зовні шеніл нагадує гладкий вельвет з візерунком, але при цьому виглядає більш сучасно і перевершує його за функціональними характеристиками. До переваг матеріалу відносяться:

 • гіпоалергенність ㅡ наявність бавовняного волокна відштовхує пил, що мінімізує ризик виникнення алергії;

 • матеріал не кошлатиться і не затирається;

 • матеріал не вигорає під дією ультрафіолету;

 • тканина пружна та еластична, що дозволяє їй ідеально повторити контури каркасу дивана.

Зважаючи на якість та довговічність матеріалу, ціна на нього залишається високою.

Оббивка з оксамиту

Оксамит, більш відомий як велюр ㅡ  витончений і матеріал для оббивки м'яких меблів. Незважаючи на свій делікатний зовнішній вигляд, велюрові оббивки надзвичайно практичні та естетичні. При появі забруднень оббивку легко очистити, а зачіпки від гострих кігтів тварин навіть не будуть на ній помітні. Крім того, тканина дуже приємна на дотик та в деяких випадках застосовується як обшивка на ліжка.

Ціна на велюрові дивани залишається досить високою. Також такі меблі гармінюють з певним стилем приміщення, тому при покупці потрібно звертати увагу на цей параметр. Якщо Ви задаєте собі питання, яка тканина найкраща для інтенсивної експлуатації, тоді однозначно варто вибирати велюр.

Оббивка із шовку

Використання натурального шовку в якості оббивного матеріалу робить виріб гіпоалергенним і екологічним, так як шовк не може викликати алергічної реакції. Натуральний шовк приємний на дотик та має гладку поверхню. Саме такий шовк використовують в оббивці італійських м'яких меблів.

Однак все частіше у виробництві стали з'являтися “гібридні види” оббивного шовку з додаванням віскози, бавовни і поліестеру. Подібне поєднання підвищує зносостійкість матеріалу, не впливаючи на зовнішній вигляд та тактильні якості тканини.

Необхідно звертати увагу, як правильно підбирати дивани до дизайну інтер'єру. Шовкові дивани підходять для інтер'єру у стилі бароко і класика. Такий диван не буде гармоніювати із модерном чи футуризмом.

Яка тканина якісна для дивана

Описана система допоможе визначитися із вибором. Отже, як вибрати тканину для дивана залежить від інтенсивності його експлуатації та функціонального призначення. Ознайомившись із основними видами тканини, які використовують для оббивки, Ви можете зробити висновок, яка тканина якісна для дивана у Вашому випадку і звернутися у відповідний магазин тканини львів. Очевидно, що для кімнат, де часто проводять час маленькі діти, варто обирати матеріали, які гарантують стійкість до пошкоджень, як жаккард та шеніл. Для гостьових і прийомних кімнат чудово підійде велюр, шовк чи шкіра. У будь-якому випадку найкращим вибором стане натуральна тканина.

Тканина для оббивки диванів купити яку можливо у спеціалізованому магазині, відіграє ключову роль у стійкості майбутнього дивана до пошкоджень. Шукаючи тканини львів, звертайте увагу на їх характеристики та доцільність використання у Вашій ситуації.