Правила вибору хорошого паркету | Блог ТЦ «MARK»

Як обрати паркет для свого дому

Якщо ви почали в помешканні глобальний ремонт, вам не обійтись без довгого пошуку ідеального покриття для підлоги. Звісно, кожен власник хоче обрати найякісніший варіант, який служитиме довгі роки. І тут на допомогу приходить паркет. Його заслужено вважають королем підлогових покриттів, адже він вишуканий та елегантний, екологічний та міцний.

Сьогодні магазини паркету пропонують широкий асортимент паркетних виробів. Усі види паркетів різняться ціною, довговічністю і способами укладання. І якщо зважено підійти до вирішення цього важливого питання, то серед запропонованих різновидів обов’язково знайдеться оптимальний варіант, який покликаний прикрасити саме вашу оселю.

Види паркету

Найперше слід визначитися з місцем укладання паркету та дизайном, який би підкреслював красу загального інтер’єру кімнати, бажаними термінами служби та ціною. Далі вивчаємо сорт та вид паркету, матеріал виготовлення й особливості захисного покриття.

Є такі різновиди паркету:

  • Масивна дошка – дорогий, але й довговічний вид покриття підлоги, який за потреби можна шліфувати і реставрувати. Дошка складається з якісної деревини і має дуже довгий термін служби (більше 50 років).
  • Планковий паркет. Може бути штучним та набірним. Ці види паркету являють собою набір із планок твердих порід дерева, є довговічними та дозволяють викладати на підлозі різноманітні малюнки.
  • Паркетні щити квадратної форми та паркетні дошки – хороший і бюджетний варіант для тих, хто шукає недороге, але натуральне покриття підлоги. Під верхнім шаром цінного твердого дерева знаходяться значно дешевші породи деревини. Така підлога прослужить від 5 до 20 років.
  • Художній, або двірцевий паркет – паркет класу «люкс», буквально витвір мистецтва. Він стане розкішним варіантом для великої вітальні чи вишуканої спальні.

На що звертаємо увагу перед тим, як купити паркет?

Найтвердішими вважаються екзотичні породи деревини (бамбук, евкаліпт, оливкове дерево), а м’які породи – це горіх та береза. Популярним та міцними паркетами є паркети з дерева дубу, буку та сосни. Кожне дерево має свій тип малюнку: так, класичними узорами потішать око дуб та ясень, а горіх, який володіє високою декоративною цінністю, здивує своїм своєрідним розписом.

Існують різні види покриття паркетів: матовий і покриття лаком. Слід зважити, що бруд й пошкодження будуть помітніші на глянцевому покритті. Якщо ви плануєте постелити паркет, наприклад, в коридорі, то тоді краще надати перевагу матовому варіанту. Деякі породи дерев можуть з часом змінювати свій колір (наприклад, амарант).

Паркет купляють у трохи більшій кількості, ніж дозволяє фактична площа приміщення («зайве» піде на обрізку матеріалу). При прямому вкладанні необхідно придбати приблизно на 5% більше паркету, при діагональному – 7%.

Краще вибирати виріб із заводським фінішнім покриттям. Під час його виготовлення повістю дотримані всі необхідні технології, які дозволять вашому паркету прослужити значно довше.

Паркет вимагає ідеально рівної поверхні, тому попередньо доведеться робити стяжку підлоги. Не поспішайте замовляти паркет, якщо роботи по стяжці в квартирі ще не завершені. Адже паркет можна вкладати лише тоді, коли бетонна основа для нього вже повністю висохла. Придбаний паркет не можна зберігати біля батарей та обігрівальних приладів.

Із зразками паркету у Львові можна ознайомитися в ТЦ «MARK».