Всі види м'яких меблів, класифікація простими словами | Блог ТЦ «MARK»

М’які меблі – це місце, де ви можете зручно відпочити й відновити сили. Ці предмети інтер’єру допоможуть створити умови для того, щоб ви почували себе комфортно – як на самоті, так і з родиною та друзями. Існують різноманітні види меблів, тож можна підібрати вироби з різними функціями для будь-якої кімнати.

Зазвичай моделі мають каркас, м’яку оббивку та міцний наповнювач. Та останнє десятиліття стали популярними й безкаркасні м’які меблі – крісла-мішки («груші»). Такі вироби можуть мати оббивку з тканини, справжньої шкіри чи її замінника. Щороку з’являються нові колекції з оригінальним дизайном і часом незвичними формами. 

Завдяки різноманіттю декоративної обробки можна легко підібрати виріб відповідно до своїх вподобань. Дізнайтеся, яка буває класифікація меблів, щоб вам було простіше визначитися.

Види м'яких меблів

Це можуть бути:

 • крісла;

 • канапе;

 • дивани;

 • пуфики.

Дивани бувають універсальними, офісними, кутовими та дитячими. Можна вибрати моделі з різними трансформаційними системами. Вони займають мало простору й створюють 1-2 спальні місця. Дуже зручно встановлювати кутові варіанти, адже вони гарно впишуться до загального інтер’єру й дозволять максимально корисно використати вільний простір. У кутових диванів можуть бути пружинні блоки й інші наповнювачі, що вирізняються високою міцністю. Якщо моделі мають механізм викочування, ви зможете легко та швидко розсунути та скласти їх.

Крісла теж представлені в широкому асортименті – вони мають різний дизайн і модифікацію. Доступні вироби, зроблені з натуральної шкіри, й ті, що мають текстильне покриття. Можна вибрати нерозкладні моделі (з підлокітниками чи без) чи крісла, з яких легко зробити ліжка для відпочинку. Завдяки таким меблям ви зможете додати затишку у ваш простір і доповнити інші м’які вироби.

Традиційні моделі мають стандартні розміри. Зазвичай їх шукають для вітальні, дитячої кімнати чи спальні. Це можуть бути окремі види м'яких меблів або ті, що йдуть у комплекті. В магазинах ТЦ «Марк» ви знайдете як недорогі варіанти, так і ті, що зроблені з елітних матеріалів. Звертайтесь – і консультанти допоможуть вам підібрати найкращі рішення.

Як вибрати оббивку?

Зверніть увагу на оббивку меблів. Наприклад, якщо це диван, вона дуже часто зношується, тож варто ретельно її вибирати. Шукайте оббивку на всі види меблів, яка буде:

 • легко чиститися від залишків бруду;

 • міцною та надійною;

 • не піддаватися утворенню шерстяних комків (катишків);

 • мати гарний естетичний вигляд.

Також при виборі зважайте на те, де ви плануєте використовувати меблі. Це буде дитяча кімната, офіс, спальня чи, може, вітальня. Найбільш практичною тканиною вважається флок. Його можна зручно та швидко чистити, це міцний і довговічний матеріал. А от найбільшою примхливістю серед тканин вирізняється жаккард, адже йому необхідний особливий догляд. Як варіант – можна використовувати зйомні меблеві чохли, які продовжать термін експлуатації виробів.

Як вибрати наповнювач на м’які меблі?

Це дуже важливий критерій, адже саме від типу наповнювача та його якості залежить те, наскільки комфортними будуть м’які меблі. Найбільш часто зустрічаються:

 • Поролон (пінополіуретан) – його використовують для всіх видів поверхні. Якісний матеріал повинен вирізнятися щільністю й еластичністю, що сприяє його довговічності. Найкраще, якщо для підлокітників використовується жорсткий наповнювач, а у спинки – м’якший.

 • Блоки пружин. Їх використовують у сидіннях (або на спальному місці). Важливо, щоб у пружин була хороша термообробка. Також найкращий варіант – меблі з блоком, де значна кількість пружин, які зроблені із загартованих сталевих дротів.

 • Поліефірне волокно. Це може бути файберформ і дюрафід. Це популярні наповнювачі для подушок і спинки м’яких меблів. Таке волокно дуже пружне, воно не мнеться.

Спробуйте протестувати крісло чи диван. Присядьте й покладіть руки, оцінивши зручність підлокітників. Обіпріться на спинку й відчуйте, чи не занадто вона низька чи жорстка. Присядьте – поверхня виробів повинна швидко відновитися, не утворивши вм’ятин. Зважайте на те, чи оптимальна для вас висота місця сидіння від підлоги. Також дуже важлива пружність наповнювача. Тож в ідеалі бажано самостійно оцінити її, присівши на крісло чи диван. У магазинах ТЦ «Марк» ви матимете таку можливість.