Що потрібно знати про паркетну дошку | ТЦ MARK

Вибір паркетної дошки

Робите ремонт і шукаєте якісне, але бюджетне покриття для підлоги? Рекомендуємо вам звернути увагу на достойний замінник класичного паркету — паркетну дошку.

Що таке паркетна дошка?

Паркетна дошка — популярне сучасне покриття, яке складається з паркетних планок, що мають пази і гребені для скріплення і наклеюються на обрану основу. Особливість паркетної дошки полягає у її багатошаровості: верхній шар дошки складається з цінних порід деревини. Зовнішнім виглядом паркетна дошка нагадує класичний паркет, тому виглядає акуратно і доречно в гостьовій кімнаті, в спальні чи в коридорі.

В залежності від породи деревини, використаної для лицьового покриття, вирізняють два класи паркетних дошок: класи А та Б. Планки класу А мають високу якість, тому ціна їх дещо вища. Їх виготовляють з дубу, буку, ясеню, гостролистого клену, модрини та ільму. Для паркетних дошок другого класу, крім вже зазначених матеріалів, використовують берест, каштан, граб, білу акацію, березу, сосну, а також модифіковану деревину.

Залежно від кількості декоративних плашок на мостині паркетні дошки розділяють на однополосні, двополосні чи триполосні. Також є моделі, які випускаються в багатополосному виконанні. Верхній шар подібного покриття збирають вручну з невеликих планок, завдяки чому підлога в приміщенні набуває особливого декоративного вигляду. Крім того, на такій підлозі будуть малопомітні незначні пошкодження, які можуть з’являтися під час експлуатації.

Що важливо знати перед тим, як купити паркетну дошку?

Деревина дубу — найпопулярніший, але й найдорожчий матеріал для паркетної дошки. Відносно недорого обійдеться невибагливий в догляді горіх, який має щільну структуру і лише трохи поступається дубу в міцності.

  • Паркетні дошки упаковуються лицем одна до одної — добре, якщо лаковані поверхні дошок розділені паперовою прокладкою.
  • Площу паркетної дошки, а також її ширину та довжину визначають по її лицьовій стороні без врахування ширини гребеню.
  • Під час транспортування обов’язково слід забезпечити захист виробів від механічних пошкоджень та вологи.
  • Паркетну дошку зберігають в опалювальних приміщеннях, де відносна вологість повітря не перевищує 60%.
  • Заміна паркетної дошки – це доволі складний процес. Як варіант можна робити її тотальне шліфування та лакування.

Таке підлогове покриття має ряд переваг. Паркетна дошка завдяки своїй багатошаровій конструкції стійкіша до перепадів вологості та температур, ніж деякі інші види покриття. А у порівнянні з планковим паркетом вона має спрощений процес монтажу. Підлога з паркетної дошки добре утримує тепло в приміщенні та забезпечує якісну звукоізоляцію.  Лицьова сторона паркетних дошок вже вкрита прозорим лаком.

Паркетна дошка вигідна і в аспекті економії: вона значно дешевша за інші види паркету. А за умови її достатньої товщини підлогу можна шліфувати до 4 разів. У сучасних магазинах паркетної дошки можна замовити підлогу на будь-який смак: Обираючи варіант для свого помешкання, в першу чергу, зважаємо на виробника, розмір, стиль покриття, конструкцію та кольорову гамму паркетного виробу.

Обирайте паркетну дошку у Львові в ТЦ «MARK».