Що треба знати перед покупкою вхідних дверей | Блог ТЦ

Монтаж дверей – це зазвичай останній крок при ремонті. Двері потрібні для того, щоб розмежовувати простір, зберігати звукоізоляцію й створювати затишок. Також у них важлива естетична функція, адже вони мають вдало доповнити дизайн інтер’єру. Сьогодні доступний дуже широкий асортимент дверей – як вхідних, так і міжкімнатних. Завітайте до ТЦ «Марк», щоб вибрати найбільш вдалий варіант для вашого приміщення. 


Як вибрати двері міжкімнатні – види конструкцій

Передусім варто подумати про те, як саме мають відчинятися двері. Це особливо важливо, якщо ви шукаєте їх для невеликої квартири чи будинку, де потрібно економити простір. Виділяють кілька видів дверей (за методом відчинення):

 1. Розпашні. Це найбільш звичний і популярний варіант. Потрібно кріпити полотно на петлі з одного боку, а з іншого – розташовувати замок і ручку. Розпашні конструкції дуже надійні, їх легко монтувати. Також у них хороша здатність до звукоізоляції. Головне, передбачити достатньо місця для того, щоб можна було вільно відчиняти двері.

 2. Розсувні. Це дуже зручний варіант тоді, коли ви маєте маленьке житло. Двері рухаються завдяки роликам, які розташовані внизу й вгорі дверного отвору.

 3. Розкладні. Вони мають кілька частин, які скріплені між собою. Розкладні двері зовні нагадують «гармошку». Вони допомагають із легкістю облаштувати простір, розділивши приміщення на потрібні зони.


Якщо ви не знаєте, як вибрати двері міжкімнатні, також зверніть увагу на тип конструкції й те, яким чином її виготовляють. Двері можуть бути:

 • Філенчаті. Вони мають каркас із дерева, а також поперечні й поздовжні напрямні зі вставками-філенками. Такі двері зносостійкі, у них – естетичний зовнішній вигляд.

 • Щитові. Це рама, виготовлена з натурального дерева. Її обшивають панелями, зробленими з деревоволокнистих плит. У дверей дуже різноманітний дизайн. І хоч вони належать до економ-класу, все одно ці конструкції дуже функціональні та якісні.

 • Царгові. В їхній основі – поперечні однотипні деталі (царги). Саме від них двері й отримали таку назву. Вони дуже гарні та надійні, зазвичай їх вибирають ті, кому подобаються оригінальні інтер’єри. 

 • Погонажні. Конструкція погонажних дверей – це суцільне полотно з масиву дерева, з пластику чи скла. Вони мають цікавий вигляд. Такі двері легко доглядати, їхня поверхня часто має різні зображення. 

 • Скляні. Вони можуть бути кольоровими, прозорими, матовими, а також мати малюнки. Такі двері здатні пропускати світло, що робить їх особливими. Це чудове рішення для офісу, вітальні чи їдальні.


Які головні вимоги до дверей?

Коли не знаєте, як вибрати двері міжкімнатні, орієнтуйтесь на те, з якого матеріалу вони виготовлені. Також варто врахувати головні параметри дверних конструкцій. Двері мають бути:

 • Довговічними. Найкраще вибирати тверді породи дерева. Якщо такий варіант не підійде до бюджету, можна підібрати недорогий аналог і замовити комбіновані двері. Ними зручно користуватися, вони не будуть розсихатися.

 • Безпечними. Зверніть на це особливу увагу, коли конструкція містить вітражі чи скло. Варто поцікавитися, наскільки вони якісні й чи належним чином встановлені. 

 • Добре звукоізольованими. Перед покупкою бажано уточнити у консультантів, чи мають двері ущільнювач. Це дуже важливо, якщо квартира невелика.

 • Правильно встановленими. Монтаж – це доволі важлива процедура, тож краще довірити її спеціалістам. Зважайте на те, що при установці двері дуже легко пошкодити – і тоді їхній вигляд буде моментально зіпсований. До того ж якщо неправильно встановити конструкцію, може виникнути незручність в експлуатації. 

Як вибрати якісні міжкімнатні двері? Якщо вам потрібні дуже міцні двері, які вирізняються довговічністю, то найкраще вибирати моделі з натурального дерева. Вони порівняно дорогі, та дуже якісні – інвестиції однозначно того вартують. Пам’ятайте, що дуже важливо, щоб двері пасували до інтер’єру не лише кімнати, а й квартири чи будинку загалом.

Краще за все брати одразу повний комплект із коробкою. Якщо ж кімната має певні незвичні параметри або ж до неї потрібен особливий дизайн, то краще виготовити двері на замовлення. Варто відповідально поставитися до вибору фурнітури – вона теж повинна бути якісною. Ці деталі зроблять двері більш функціональними, а також елегантними.  

ХДФ, МДФ і інші композити з дерева й паперу вирізняються низькою жорсткістю й конструктивною міцністю. Вони вбирають вологу зі стін, тому з часом набухають. Та й товщина таких дверних коробок зазвичай недостатня для того, щоб закріпити лиштву.

Зазвичай офіційна гарантія на двері – це один рік. Якщо добре доглядати за дерев’яними міжкімнатними дверима, вони будуть служити десятиліттями, зберігаючи свій початковий зовнішній вигляд.


Як вибрати міжкімнатні двері в квартиру – на що додатково звернути увагу?

 • Поріг. Подумайте, чи він потрібен, чи краще, щоб його не було. Завдяки порогу можна зробити так, щоб двері зачинялися максимально щільно. Зазвичай у цьому є потреба, коли мова про комору, туалет і ванну кімнату, інколи – й кухню. Якщо у квартирі будуть жити літні люди чи діти, то краще не робити пороги без потреби.

 • Лиштва (одвірок). Це оздоблювальна деталь прорізу, завдяки якій вироби мають більш завершений вигляд. Завдяки лиштві можна вдало доповнити дизайн конструкції й приміщення загалом. Це може бути пластикова планка чи та, що зроблена з деревини. Хороший вибір – цінні породи, наприклад, дуб, венне чи бук. Лиштва з різьбою має особливий вигляд. 

 • Вентиляція. Вона потрібна у тих приміщеннях, де висока вологість. Це ванна, кухня, сауна чи комора. Вентиляцію вставляють внизу – як прямокутний або круглий отвір із решіткою. Завдяки цьому вдається налаштувати хороший повітрообмін, щоб не виникали цвіль і грибки.


Завітайте до ТЦ «Марк», щоб вибрати якісні міжкімнатні двері

Найкраще, якщо ви попередньо подивитеся в інтернеті на міжкімнатні двері фото. Завдяки цьому ви зможете краще уявити, чого б вам хотілося, а також зорієнтуватися в асортименті магазинів ТЦ «Марк».

При виборі варто зважати на співвідношення ціни та якості. Визначтеся, для яких саме приміщень вам потрібні міжкімнатні двері та яку функції передусім вони мають виконувати. Наприклад, для підсобки можна вибрати дешеві варіанти. Якщо ви хочете, щоб вони були надійними й служили вам довго – хоча б 10 років, то краще одразу встановлювати більш якісні моделі. 

Звісно, колір і дизайнерські рішення дверей – це більше справа смаку. Та є й ще такі нюанси, як ширина дверної коробки. Найкраще, якщо вона буде від 80 мм, а товщина – від 40 мм. Шукайте варіант, зроблений із міцних матеріалів. Це може бути деревина, зрощена по довжині, – так конструкція стане більш жорсткою та міцною. А завдяки вдало підібраним розмірам можна буде закріпити лиштву й зробити петлі.

Тепер ви знаєте, як вибрати міжкімнатні двері в квартиру. Завітайте до ТЦ «Марк», де на вас чекає широкий асортимент дверей із різним ціновим діапазоном. Продавці проконсультують вас і допоможуть визначитися з вибором. Чекаємо на вас!


Автор  Макаренко В. О.