Як зробити замір вхідних дверей згідно правил | Блог ТЦ «MARK»

Дуже важливо правильно виготовити двері, чиї розміри точно відповідають отвору. Від цього залежить, наскільки якісним буде монтаж. Дуже часто магазини пропонують самостійно зняти заміри – для цього на об’єкт виїжджає майстер, який враховує всі нюанси. Та буває, що потрібно терміново заміряти двері й немає можливості чекати. Тоді потрібно робити це самостійно й бути дуже уважними. Адже якщо раптом припуститися помилки, то двері виявляться непридатними чи як мінімум буде важко їх використовувати.

Як правильно зробити замір вхідних дверей? Його можна виконувати по-різному. Спосіб залежить від того, чи є, чи немає старої конструкції. Заміри можуть знадобитися, якщо ви придбали житло в новому будинку чи влаштувати капітальний ремонт. Буває, що коли в старій споруді потрібно демонтувати конструкцію, часто руйнується штукатурка чи ламається перекладина. Тоді варто спершу відновити контури, добре закріпити балку й лише після цього вже виконати необхідні заміри.

Як правильно зробити замір вхідних дверей

Дізнайтеся, як замірити конструкцію, якщо ви маєте порожній отвір без дверей. Головне, почати вираховувати габарити лише після того, як повністю завершите роботу зі стінами й підлогою. Інакше в майбутньому може з’ясуватися, що розміри зовсім не відповідають тому, якими вони мають бути. 

Тож врахуйте 5 важливих параметрів, щоб з’ясувати, які мають вхідні двері розміри:

  • Висота отвору – вимірюйте її ліворуч, праворуч і по центру. Запишіть максимальні й мінімальні показники. Краще спочатку вимірювати від підлоги до верхньої частини отвору.

  • Товщина стіни. Виміряйте її декілька разів із кожного боку й запишіть найбільші параметри.

  • Ширину отвору. Потрібно зробити заміри в 3-х місцях: внизу, згори та посередині). Будьте готові до того, що показники можуть виявитися неоднаковими. Бажано записати найбільші та найменші параметри. Коли будете замірювати отвір зовні, не зважайте на пороги, адже вони вплинуть на фінальні показники.

  • Глибина дверного блоку (зверху, знизу й посередині). Орієнтуйтесь на максимальні показники.

  • Нерівності. Перевірте, чи вони є, скориставшись спеціальним рівнем (використовуйте бульбашковий або лазерний пристрій). Варто врахувати нижні точки за орієнтир, а також виміряти діагоналі отвору. В ідеалі у вас повинні вийти однакові показники.

Стандартні розміри вхідних дверей вимірюються у міліметрах. Саме так параметри будуть більш точними, до того ж вам буде простіше замовити конструкцію на фабриці. Ознайомтеся з тим, що додатково потрібно врахувати, щоб точно знати, як правильно зробити замір вхідних дверей перед тим, як купити вхідні двері.

На що слід зважати?

Зазвичай установка й заміри виконуються за потрібними параметрами. Та буває, що в процесі враховується не все. Наприклад:

  • Щоби правильно виміряти стандартні розміри вхідних дверей, визначтеся, яка саме конструкція вам потрібна – лівостороння чи правостороння. Якщо це важко зробити, спробуйте уявити, що у вас уже є двері. Подумайте, як вам було би комфортніше їх відчиняти. Це стосується і міжкімнатних дверей.

  • Також вирішіть, куди саме вони будуть відчинятися – всередину до кімнати чи зовні до коридору.

  • Важливо врахувати монтажний проміжок – він між стіною та коробкою. Завдяки йому конструкція не буде деформуватись, також підсилиться теплоізоляція. Величина монтажного проміжку повинна бути в межах до 5 см, інакше знизиться міцність кріплень конструкції й погіршаться властивості теплоізоляції. А якщо ширина буде більшою, краще частково зробити закладку, повернувшись до стандартних меж. 

Якщо готова конструкція не відповідатиме потрібним параметрам, можна повернути її й зачекати, поки її не виготовлять повторно. Також як варіант можна змінити габарити отвору самостійно, підігнавши їх відповідно до розмірів дверної коробки.

Є 2 способи того, як відрегулювати вхідні двері:

  1. Буває, що дверні прорізи занадто великі. Якщо у вас така ситуація, спробуйте закласти отвір цеглою, а після – заштукатурити. Збільшити його можна, використовуючи штроборіз, болгарку чи інший інструмент.

  2. Якщо отвір лише трохи завеликий, спробуйте встановити якийсь елемент для ущільнення. Його розмір потрібен відповідати різницю між шириною бруса й товщиною стін.

Зважайте на ці рекомендації, щоби правильно зробити заміри також ви можете при замовленні вхідних дверей від кращих виробників України, доручити цю справу спеціалістам, які врахують кожен нюанс. Бажаємо успіхів!