Як вибрати точкові світильники поради спеціалістів | Блог ТЦ «MARK»

Вибір світильників для квартири та будинку може стати справжнім викликом. Існує багато різних типів і моделей. Та значно простіше вибирати пристрої, знаючи їхні особливості та свої потреби. Все ж є багато аспектів, які визначають якість освітлення в інтер’єрі. Один із ключових – правильне розташування освітлювальних пристроїв у квартирі. Зокрема, точкових світильників.

Як створити атмосферне освітлення інтер’єру за допомогою світильників?

Варто усвідомити, що функціональне та ефективне освітлення не обов’язково має бути дорогим. Тому, окрім забезпечення інтер’єру практичними джерелами світла, також слід використовувати їх для створення потрібної атмосфери й затишку. 

 • Вітальня. Пам’ятайте, що вона переважно має кілька функцій – там ми приймаємо гостей чи влаштовуємо сімейні посиденьки, а також можемо відпочивати на самоті. Тому важливо передбачити загальне освітлення на стелі й додатково подбати про точкове освітлення біля крісла чи дивана, яке має бути м’яким. 

 • Спальня. Тут теж можна зробити загальне освітлення, та це не обов’язково. Натомість стануть у пригоді точкові пристрої біля шафи й ліжка. Також бажано встановити приліжкові світильники.

 • Щоб стримано освітлити спальню чи темну вітальню, варто використовувати теплий колір лампочки та встановлювати його в пристроях, які розсіюють світло чи м’яко його приглушують. Для цього найкраще підійдуть підсвічникові люстри, приліжкові світильники з тканинними абажурами чи торшери з таким же обрамленням. Однак слід уникати скляних і металевих абажурів, які дають багато інтенсивного світла.

 • Ванна кімната й кухня. Тут обов’язково встановити стельові світильники і на додаток локальні. Наприклад, доречним буде освітлення над стільницею чи плитою, а також поблизу дзеркал. 

 • Дитяча кімната. Тут потрібні лампи для навчання та читання. Розташуйте точкову модель так, щоб вона була ліворуч або попереду дитини.

Коли ви грамотно розташуєте локальне освітлення, зможете і заощадити на електроенергії, і попіклуватися про власне здоров’я та своїх близьких.

Точкові світильники – де і як ними користуватися?

Точкове освітлення також відоме як акцентне. Воно використовується для підкреслення елементів дизайну інтер’єру, а також певних місць у ньому, наприклад, поглиблень, книжкових шаф, картин, розвішених на стіні. Варто використовувати їх там, де ми хочемо трохи пограти зі світлом і за його допомогою привернути увагу до предмета чи місця. Найпростіший спосіб створити акцентне освітлення – використовувати точкові світильники розміри яких відповідають вашим потребам і дизайну інтер’єру. 

Як вибрати точкові світильники 

Вам потрібно знайти лампи та лампочки? Ознайомтеся з нашими порадами та дізнайтеся, як вибрати точкові світильники.

Зверніть увагу на:

Спосіб кріплення

Це можуть бути такі точкові світильники види:

 • Настінний точковий світильник. Він дуже простий в установці, тож такий варіант вибирають дуже охоче. 

 • Вбудований – у порівнянні з попередньою версією, він встановлюється глибше, що робить монтаж дещо складнішим. Головна його перевага – це естетичний вигляд. Джерела світла не виступають зі стелі, вони також займають менше місця, тому оптично не зменшують інтер’єр. Це рішення буде особливо добре працювати в підвісній стелі.

 • Той, який монтується майже врівень із поверхнею стелі. Світильник включає цоколь, тобто корпус джерела світла, і джерело світла. Це рішення добре працює як доповнення до загального освітлення. З його допомогою ми можемо успішно підкреслити елементи обладнання кімнати, скеровуючи світло, що тече від світильника, до них. Таке розташування освітлення надзвичайно ефектне на вигляд.

Можливість регулювати напрямок та кут світла 

За цим параметром виділяють такі точкові світильники:

 • Регульований стельовий. Як випливає з назви, він має можливість регулювати напрямок і кут світлового потоку. Все завдяки рухомому внутрішньому кільцю. Це надзвичайно практичне рішення, яке дозволяє нам пристосувати освітлення до наших потреб і уподобань. Таким чином, можна легко підкреслити вибрані елементи обладнання кімнати, такі як картини чи сімейні фотографії, або рівномірно висвітлити весь інтер’єр світлом.

 • Фіксований стельовий. Він не регулюється через конструкцію, при якій внутрішнє кільце залишається нерухомим щодо зовнішнього кільця. У результаті джерела світла можуть спрямовувати лише в одному напрямку (вниз).

Матеріал виготовлення

Найбільш популярні такі точкові світильники:

 • Сталеві. Завдяки низькій ціні це рішення, яке має значний попит. Також серед його переваг – акуратний і естетичний вигляд. Та зазвичай він не має великої декоративної цінності. Вибираючи сталевий точковий прилад, варто звернути увагу на якість його виготовлення та наявність належного захисту від корозії. Тільки тоді він довше збереже свою довговічність і бездоганний зовнішній вигляд. Перевага сталевих рішень полягає в тому, що вони можуть бути різних кольорів. Найчастіше вибирається варіант хром у блискучому або матовому покритті. Популярні також золото, мідь і графіт, також доступні сталеві білі моделі.

 • Алюмінієві. Вони дуже практичні й мають привабливий зовнішній вигляд, який може зіграти декоративну роль. Тому варто встановити його в репрезентативних інтер’єрах, де ми приймаємо гостей, таких як вітальня чи їдальня. Перевага алюмінію в тому, що його легко обробляти, тому можна вибирати між гладкою та матовою арматурою. Як і у випадку зі сталевими світильниками, алюмінієві можуть мати найрізноманітніші кольори. Чорний особливо добре працює в мінімалістських інтер'єрах.

 • Скляні. Це найдорожчі точкові світильники та водночас найгарніші на вигляд. Варто використовувати їх, якщо ви хочете стильну обробку інтер’єру. Залежно від потреб, можна «погратися» з товщиною скла, вибираючи тонкі прикраси чи масивні тверді речовини. Скляний світильник доступний у різних кольорах, тому його легко пристосувати до дизайну інтер’єру.

Пропозиція світильників надзвичайно різноманітна. Тож вибір правильного рішення викликає занепокоєння, тим більше, що доводиться враховувати багато факторів. Завдяки порадам у цій статті прийняти правильне рішення буде простіше. Тепер ви знаєте більше про те, як вибрати точкові світильники й загалом облаштувати освітлення у різних кімнатах. А далі завітайте і придбайте світильники в магазинах світла в ТЦ Марк