Як вибрати ручки для міжкімнатних дверей | Блог ТЦ «MARK»

 Купівля ручок для дверей це завжди складне й відповідальне завдання. В асортиментах крамниць знаходяться безліч виробів цього типу, що часто дезорієнтує покупців. Серед усіх видів цих механізмів інколи дуже важко знайти те, що насправді буде відповідати потребам власника будинку.

 Для того, щоб полегшити процес купівлі користувачам, ми підготували невеличку інструкцію, яка підкаже, як вибрати ручки для міжкімнатних дверей, які бувають види цих виробів та багато іншого.

Як вибрати дверні ручки: головні принципи та критерії

 Якщо ви вирішили купити ручки до міжкімнатних дверей, слід брати до уваги декілька важливих деталей. Пам'ятайте, що ці вироби повинні не тільки пасувати до загально інтер'єру квартири чи будинку, але і бути функціональними та зносостійкими.

Перш за все, звертайте увагу на матеріали виготовлення. До найбільш популярних належать:

 1. Дерево ― підходять для приміщень у стилі бохо чи рустикальному стилі, їм притаманний середній рівень витривалості. Вимагають додаткового догляду (шліфування та покриття лаком). Псуються від підвищеної вологості.

 2. Метал ― найдовговічніший варіант. Чудово поєднуються з будь-яким стилем, не піддають негативному впливу високої вологості чи сухості повітря.

 3. Пластик ― з нього зазвичай виготовляють ручки до вхідних дверей, адже всередині приміщення вироби виглядають не естетично.

 Зрозуміло, що оптимальним вибором стануть металеві механізми: ручки з латуні, оцинкованого алюмінію, нержавіючої сталі. Вони гарантовано прослужать протягом багатьох років без додаткового догляду.

 Ще одним важливим критерієм є вид ручки відповідно до механізму. Про це ми розкажемо детальніше у наступному розділі.

 Не слід ігнорувати також стиль ручок. Якщо ваш будинок оформлений згідно з канонами бароко, обирайте ковані вироби, з декоративними елементами. Для мінімалістичних квартир лофт чи хай тек підійдуть лаконічні металеві механізми кольору сталі.

 Купуючи дверні ручки міжкімнатні попросіть у продавця демонстративну модель. Оцініть, наскільки зручно та легко нею користуватися, та зробіть свій вибір відповідно до відчуттів. Це теж дуже важливий показник.

Види дверних ручок: найпопулярніші моделі

 Ручки до міжкімнатних дверей поділяються на певні типи. Відрізняються вони між собою функціональністю та способом кріплення. Відповідно до методу закріплення виділяють такі варіанти:

 • на розетці ― дверна ручка кріпиться на накладку у вигляді кола або квадрата;

 • на пластині ― ручки встановлюються на вигнуту накладку, здебільшого у верхній частині.

Крім цього, бувають такі типи виробів:

 1. Стаціонарні ― не мають додаткових функцій, і для того, щоб дверне полотно фіксувалося, потрібно використовувати додаткові елементи. Здебільшого зустрічаються дуго- та кулеподібні ручки цього виду. 

 2. Засувки ― поєднують у собі безпосередньо ручку та замковий елемент, який дозволяє щільно зачинити двері.

 Це основні типи дверних ручок для установки на міжкімнатні двері. Для того, щоб правильно вибрати дверну фурнітуру, необхідно також орієнтуватися у видах дверей. Інформація за посиланням дозволить дізнатися все необхідне, щоб зробити вдалу покупку.

Вибір кольору ручки до міжкімнатних дверей: на що звернути увагу

 Багато людей ставлять собі питання, як вибрати дверні ручки так, щоб їхній колір гармоніював з забарвленням полотна дверей. Справді, тон виробів має велике значення і може як чудово доповнить інтер'єр будинку чи квартири, так і зіпсувати задум дизайнера.

Є кілька правил, яких слід дотримуватися:

 • з дверима кольору венге найкраще поєднуються сталево-сірі або бронзово-коричневі ручки;

 • тон світлого дерева добре доповнюють ручки темних відтінків, наприклад металево-чорного;

 • ручки кольору теплого золота підходять для горіхових та вишневих дверей;

 • полотна кольору горіх таволато не зіпсують ручки темно-мідного тону.

 Правильне поєднання кольорів та відтінків дозволить створити затишну атмосферу і не викличе візуального дисонансу. Якщо ви плануєте придбати також двері, завітайте у ТЦ МАРК. Тут ви знайдете широкий асортимент товарів та продукцію від перевірених виробників.

Додаткові критерії вибору ручок для міжкімнатних дверей

 Вибір ручки до міжкімнатних дверей не повинен обмежуватися лише її зовнішнім виглядом та стилем. Безумовно, ці аспекти важливі, але є також багато інших показників, на які слід звертати увагу. 

 Насамперед визначтеся з ціновою категорією. Не рекомендуємо купувати найдешевші ручки до дверей, адже вони прослужать менш ніж рік. Як правило, їх виготовляють з неякісних матеріалів, які швидко псуються та втрачають зовнішній вигляд. Тому краще придбати товари середньої або високої вартості, щоб бути впевненими у їхній надійності.

 Наступний критерій ― матеріал. Для міжкімнатних дверей найкращим варіантом стане метал. Він екологічний, приємний на дотик, витривалий. Інколи користувачі необдумано роблять вибір на користь дерева, однак воно не надто просте в експлуатації. Річ у тому, що якщо хоча б раз на рік не шліфувати його і не покривати лаком, воно швидко стане шершавим та непривабливим.

 Отже, купівля ручок може бути справжнім викликом для власника будинку. Однак, не варто впадати у відчай: користуйтеся переліченими правилами та порадами, і ви зможете придбати саме те, що буде відповідати вашим потребам.