Види дверей та їх класифікація - Блог ТЦ «MARK»

  Двері – це перше, що бачать гості нашої оселі або відвідувачі офісу. Вони допомагають створити враження про смак та респектабельність хазяїв. Окрім естетичної функції вхідні та міжкімнатні двері відіграють значну роль у шумо- та теплоізоляції приміщення, допомагають зонувати простір. Сучасні виробники пропонують найрізноманітніші види дверей – від традиційних бюджетних варіантів до вишуканих витворів мистецтва.

  Саме тому так важливо правильно визначитися з типом дверей, знаючи всі переваги та особливості кожного різновиду. Рекомендуємо також звернути увагу на надійність конкретного бренду, оскільки мова йде про перспективу довготривалої експлуатації протягом багатьох років. 

Види міжкімнатних дверей

  Серед основних критеріїв класифікації можна виділити тип відкриття,  матеріал виготовлення, оснащення замком тощо.  Не одноразово буває також, що при виборі дверей покупці покладаються на репутацію виробників дверей

За способом відкривання розрізняють:

  • Розпашні - класичні моделі, які вертикально монтують з допомогою петель до коробки. При закриванні міцно входять до відповідних пазів. Проста та надійна конструкція, але для повноцінного відкривання необхідно достатньо простору. У більшості випадків конструкцію оснащують замками, для запобігання небажаного проникнення сторонніх осіб. У дитячих кімнатах рекомендується такі двері встановлювати без замка. 

  • Розсувні – можуть виготовлятися не тільки з деревини та пластику, але й скла. Це найбільш безпечні конструкції, адже дверне полотно має специфічну траєкторію руху та унеможливлює отримання травм людиною. На ринку представлені численні види міжкімнатних дверей розсувного типу: купе, касетні, радіусні, каскадні тощо. Виготовляють конструкції з паралельно-зсувним механізмом та розсувно-складеним. Моделі також можуть відрізнятися кількістю направляючих (одна або дві) та місцем їх розташування (знизу чи зверху). 

  • Розкладні – функціонують за принципом «гармошки», складаються з кількох ламелів на шарнірному кріпленні. Рекомендуються для облаштування великих пройомів. Можуть складатися з двох або однієї частин, приваблюють невеликою вагою та простотою переміщення. Іноді оснащуються скляними вставками.  

  В якості основного матеріалу використовується натуральна деревина, мдф та пластик, рідше – скло, покривають двері vinorit або пвх-плівками або іншими сучасними оздоблювальними матеріалами. Хочеться окремо згадати про види пластикових дверей, адже даний вид конструкцій є дуже затребуваним завдяки стійкості до вологи та високій міцності. Вони бувають одно- та двохпольними, глухого типу та зі скляними вставками. Двері з пвх можуть відрізнятися числом камер (1,2,3 та більше), а також – кольоровим забарвленням. З кожним роком все більшої актуальності набувають ламіновані двері міжкімнатні, які підійдуть для використання у приміщеннях зі значним рівнем вологи. Для того, щоб двері в інтер'єрі виглядали ідеально,  дізнайтеся  "Як вибрати ручки для міжкімнатних дверей".

Види вхідних дверей

  У спеціалізованих магазинах вам запропонують вражаючий вибір товарів даної категорії з натуральної деревини, алюмінію, пластику, металу. Подібно до міжкімнатних аналогів вони можуть бути розсувними та розпашними. За кількістю створом виділяють:

  • Одностворчасті – найпростіші дверні конструкції. Мають одне полотно, яке може бути глухим або з вставкою зі скла.

  • Двохстворчасті – складаються з двох повноцінно працюючих частин. Мають більш солідний вигляд, є зручними у користуванні. Допомагають запобігти скупченню людей.

  • Полуторні - оснащені двома створками, але одна з них зазвичай не відкривається. Допоміжною створкою користуються у нестандартних випадках – при перенесенні меблів, при евакуації тощо.  

  За вашими смаковими вподобаннями та з врахуванням особливостей загальної стилістики можна замовити прямоугольні або арочні двері (з глухою або рухливою фрамугою). Трендом останніх років стало використання бронескла для оздоблення, а також – найрізноманітніших елементів декору дверного полотна.  

За ступенем стійкості до несанкціонованого проникнення виділяють 4 класи конструкцій:

  • Клас І. Можуть відкриватися в разі використання спеціальних механічних та електричних інструментів, уразливі до стрілецької зброї. При цьому двері захищені від проникнення з використанням фізичної сили та звичайних інструментів.

  • Клас ІІ. Неможливо відімкнути за допомогою будь-якого механічного інструментарію. Не є стійкими до зламу з застосуванням електроінструменту.

  • Клас ІІІ. Захищені від спроб проникнення з використанням фізичної сили, механічного та електричного інструменту (потужністю до 500 Вт). 

  • Клас ІV. Броньовані двері – захищені від стрілецької зброї, а також від проникнення зловмисників, які використовують механічний та електричний інструмент.

  На сьогоднішній день на вітчизняному та європейському ринку можна придбати запірні механізми декількох типів – сувальні, циліндрові, кодові, дискові, електронні. Найбільшою популярністю користуються сувальні та циліндрові варіанти. Конструкцію сувальних замків складають спеціальні пластини (сувальди) та відповідні фігурні отвори. При введенні до замкового отвору потрібного ключа штифт на краю рігелю проходить ідеально вздовж прорізі. В інших випадках відбувається блокування за допомогою сувальди.

  Циліндрові замки функціонують завдяки висуванню мініатюрних циліндрів на певній висоті та в певній комбінації. При неспівпадінні хоча б однієї висоти двері не відкриються. На думку експертів, найнадійнішим варіантом стане замовлення комбінованої (мультисистемної) моделі «2 в 1». Така конструкція містить в собі циліндровий (основний) та сувальний (допоміжний) замки. Зазвичай при несанкціонованому проникненні зловмисники застосовують різні методи для виведення з ладу замків різного типу, а це - додатковий час для знешкодження злодіїв. Електронні замки відкриваються після введення коректної комбінації цифр або ж за допомогою спеціального брелока. Магазини дверей у ТЦ Марк - наширший асортимент.

  Знаючи всі особливості дверей, ви зможете швидко та грамотно здійснити вибір відповідної моделі. Такі двері забезпечать бажаний рівень захисту та комфорту, ідеально вписавшись в загальний екстер’єр будинку та подвір’я. Щоб після вибору дверей не виникло жодних нюансів з їх відкриттям і щоб не зупсувати стіни,  поцікавтесь також  "Які бувають обмежувачі для дверей".