Як вибрати диван? | ТЦ MARK Львів

Як вибрати диван?

Виробники диванів постійно підігрівають інтерес до своєї продукції випуском безлічі нових моделей. Розібратися у всьому цьому різноманітті часом буває зовсім непросто. Нижче ми розглянемо деякі нюанси вибору диванів і в цілому м'яких меблів.

Форм-фактор

Сучасні дивани можуть бути найрізноманітніших форм, але найбільш затребуваними залишаються прямі. Найбільш популярний їх різновид має розкладний тип конструкції завдяки вбудованому механізму. Саме такі моделі більше інших підходять для відпочинку і повноцінного сну.

Кутові розкладні моделі вважаються оптимальним варіантом з точки зору розташування в приміщеннях. Як правило, вони комплектуються додатковими опціями: підлокітниками, пуфиками, вбудованими полицями, що висуваються, столиками, підставками для ніг і подібним функціоналом. Такі моделі ідеально підходять для зонування простору, а єдиним їхнім недоліком для використовування в приміщеннях з малою площею можна вважати громіздкість.

Модульні варіанти складаються з декількох складових елементів - власне дивана, крісла, козетки, підлокітників і навісних полиць. Такі рішення можуть мати жорстку і вільну конфігурацію. У першому випадку всі компоненти нерухомо закріплені відносно один одного, що не завжди буває зручним. У другому необхідні секції можна комбінувати, вибираючи їх оптимальне поєднання і розташування. Моделі з вільною конфігурацією легко впишуться в житлові приміщення з невеликою площею.

Механізми трансформації

Дивани без можливості розкладання, як правило, дешевші та компактніші за моделі з механізмом трансформації. Однак останні - так звані «трансформери» - виявляються більш вигідними з точки зору універсальності. У складеному вигляді на них зручно сидіти, а в розкладеному вони перетворюються в повноцінне спальне місце.

Модні дивани 2019 модельного року оснащуються наступними різновидами механізмів:

  • «книжка» або «клік-клак» - стара добра класика, яка отримала найбільше поширення;
  • «єврокнижка» - висувна модифікація попереднього варіанту;
  • «пантограф» - «крокуючий» варіант єврокнижки;
  • «акордеон» - диван з подвійним механізмом;
  • «софа» або «тахта» - найбільш надійні моделі з висувною половиною сидіння.

Каркас

Як вибрати диван з надійним каркасом? Основа всієї конструкції може бути виготовлена з ДСП, фанери, пластмаси, металу або масиву дерева. Металевий і дерев'яний каркаси вважаються найбільш вигідними з точки зору стійкості до постійних навантажень. Це особливо актуально для розкладних диванів. У моделях з металевими каркасами їх приховану частину зазвичай виготовляють зі сталі, а видиму (наприклад, ніжки) роблять з більш дорогих сплавів з декоративним нікельованим або порошковим покриттям.

Наповнювач

Основний критерій пружності наповнювача визначається наявністю або відсутністю пружинного блоку. Його завдання полягає в забезпеченні ортопедичних властивостей. Пружинні блоки можуть бути залежними і незалежними відносно один одного. Незалежні є більш кращим варіантом з точки зору правильного положення хребта під час сну. У безпружинних моделях в якості наповнювача зазвичай використовують пінополіуретан. До переваг останнього відносяться гіпоалергенність, відсутність пилу і стійкість до появи цвілі. Однак з часом цей матеріал може просідати через недостатню щільність.

Ще один важливий критерій вибору дивана - його оббивка. Як правило, одна і та ж модель м'яких меблів може випускатися в різних варіаціях покриття. На прикладі демо-зразка в магазині можна оцінити лише один з варіантів оббивки. До придбання бажано поцікавитися у продавця про наявність всіх доступних її різновидів, а також про їх стійкості до зовнішніх впливів.

Більш детально з нюансами вибору сучасних диванів ви можете ознайомитись у виставковому залі ТЦ MARK. Кілька десятків магазинів диванів (Блест, Венето, Роше, DLM та багато інших) готові запропонувати вам найкращий варіант для вашого офісу чи дому.