Як вибрати подушку для сну правильно?

Гарний відпочинок уві сні забезпечує нас життєвою енергією, підвищеним настроєм та продуктивністю. Для міцного та здорового сну потрібна затишна атмосфера, зручне ліжко з ергономічним матрацом, якісна постільна білизна та подушка. Знаючи, як вибрати подушку, ви з легкістю виберете аксесуар, що сприятиме підтримці голови та шиї, буде повністю відповідати анатомічній формі вашого тіла й індивідуальним бажанням. На сьогодні виробники пропонують великий асортимент, тому ідеальна подушка для сну знайдеться для кожного.

В нашому ТЦ «Марк» ви завжди можете обрати аксесуари для сну від відомих виробників, виготовлені з екологічних та сертифікованих матеріалів. Завдяки широкому вибору для вас доступні класичні, ортопедичні подушки, гіпоалергенні, подушки з ефектом пам’яті, моделі різної форми та дизайну, з натуральними або синтетичними наповнювачами, для дорослих, дітей, немовлят. Вам достатньо розібратись з параметрами виробів, побачити, що пропонують магазини нашого торговельного центру та купити найкращу подушку.

Різновиди подушок, параметри вибору

Зручна подушка для сну може бути оптимізована відповідно до положення тіла під час відпочинку. Тому розрізняють такі моделі виробів:

 • для сну на спині. Невисока, м’яка, може бути з двома рівнями;

 • для сну на боці. Висота аксесуару дорівнює довжині плеча. Також є версії зі спеціальною виїмкою, яка підтримує плече під час відпочинку;

 • для комфортного сну на животі. Найтонші подушки, не мають виступів, під них зручно підкладати руку.

Форма

Однією з важливих характеристик є форма подушки. На сьогодні виробники пропонують достатній вибір і ви можете обрати подушку:

 • класичної квадратної чи прямокутної форми;

 • овальну, круглу, що не має кутів;

 • ортопедичну, яка повторює анатомічні форми, може підтримувати голову в такому положенні, щоб виключити появу головного болю після сну;

 • декоративну, що має різні незвичні форми;

 • дорожню, для вагітних, для немовлят;

 • спеціальну модель, призначену для людей, які мають хвороби опорно рухового апарату. Такі аксесуари підкладаються не під шию, а під поперек.

Висота

Існує кілька різновидів подушок, що відрізняються за висотою:

 • 5-7 см — низькі. Більша частина таких виробів належить до декоративних. Підходить для ліжка з м’яким матрацом;

 • 8-10 см — середні, найкращі для тих, хто звик спати на спині;

 • 10-17 см — високі. Така висота подушки вам підійде, якщо під час сну або відпочинку ви бажаєте лежати на боці. Також високі подушки підходять тим, у кого широкі плечі;

 • від 17 см — надвисокі, призначені для тих, у кого є проблеми з дихальною системою або є необхідність пози сну з підвищеним розміщенням тіла.

Жорсткість

Цей параметр вибирається з урахуванням жорсткості матрацу та залежно від того, яку позу ви займаєте, коли спите. Дізнатись, як вибрати матрац для ліжка, ви можете з цієї статті. А стосовно жорсткості подушок, для вас доступні такі варіанти:

 • м’які, які підійдуть для відпочинку на животі;

 • середньої жорсткості, зручні для голови, шиї, для того, щоб спати в положенні на спині;

 • жорсткі, наповнювач яких є ущільненим. Аксесуари оптимізовані під відпочинок на боці, підходять, якщо ваше тіло потребує спеціального догляду, коли наявні хвороби хребта.

Види та характеристики наповнювачів

Ще один важливий параметр — наповнювач, що може бути натуральним або синтетичним.

 1. Наповнювач з натуральної сировини відрізняється екологічністю, добре пропускає повітря, вбирає вологу. Найбільш поширеними з натуральних наповнювачів є пух і перо, бамбукове волокно, вовна, шовк та сировина рослинного походження (водорості, лушпиння, лікарські та ароматні трави).

 2. Сучасні синтетичні наповнювачі теж відрізняються високою якістю. Наповнювач синтетичного складу не вбирає вологу, є гіпоалергенним, об’ємним та еластичним, тривалий час тримає первинну форму. Ви можете обрати будь-який синтетичний наповнювач — синтепон, штучний пух, латекс, матеріал, що має ефект пам’яті (меморілатекс, поліуретан, віскоеластік). Є наповнювачі синтетичного походження, які можна прати.

Ортопедичні подушки

Якщо ви вирішуєте, які подушки кращі для сну, зверніть увагу на ортопедичні вироби. Такі моделі є найбільш зручними для шиї і голови, допомогають розслабити верхню частину тіла. Структура таких аксесуарів для сну є складною, а форма відповідає анатомічним властивостям людини. Зазвичай ортопедична подушка має поглиблення для голови, валик для розміщення шиї. В якості наповнювача для таких виробів застосовуються синтетичні матеріали.

Дитячі подушки

Слід відзначити, що вибір подушки для дитини може вплинути на її здоров'я. Батьки повинні знати, як правильно спати дитині, щоб уникнути проблем з хребтом. Тому, коли ви купуєте аксесуар для дітей, звертайте увагу на такі особливості:

 • наповнювач. Віддайте перевагу екологічним та гіпоалергенним матеріалам;

 • середня висота та жорсткість;

 • висока якість наволочки. Обирайте матеріал, який пропускає повітря.

Якщо ви хочете придбати подушку для немовляти, краще зробити вибір на користь м'яких та низьких версій. Хоча медики вважають, що дитині молодше 1.5 років подушка не потрібна зовсім.

Що варто запитати консультанта, обираючи подушку?

 1. Як вибрати ортопедичну подушку? Звертайте увагу на позу для сну, яка є для вас зручною, жорсткість матрацу, наявність алергії на наповнювач. Основне завдання таких виробів — правильно підтримувати шию.

 2. Чи можна прати ортопедичну подушку? Ні, прання пошкоджує наповнювач.

 3. Який розмір та форму краще вибрати? Найбільш зручними залишаються подушки прямокутної або квадратної форми. Розмір, який мають 80% подушок, складає 50х70 см.

В нашому ТЦ «Марк» ви обов’язково знайдете подушки для себе, кожного члена сім’ї, а також для готелів, баз відпочинку, санаторіїв. Приходьте в робочі години та зробіть найкращий вибір!