Поради щодо вибору матрацу | Блог ТЦ

Нам дуже важливо повноцінно відпочивати й відновлювати свої сили. Запорука цьому – хороший сон – він має бути міцним і комфортним. Тому важливо підтримувати в кімнаті оптимальну температуру, відмежувати себе від шуму й дратівливих звуків, а також – мати ліжко зі зручним матрацом. Цей момент багато хто ігнорує, та саме від нього здебільшого залежить комфорт вашого відпочинку. Якщо неправильно підібрати матрац, може виникнути безсоння, а з часом – навіть значні проблеми зі здоров’ям. 


Як вибрати матрац – чи важливо, щоб він був ортопедичним?

Як не сумно було б це визнавати, та близько 90% людей час від часу відчувають у спині біль. Дуже часто він викликаний саме тим, що вони сплять на незручному матраці. Лікарі рекомендують вибирати ортопедичний варіант, адже всім протипоказано відпочивати на нерівних поверхнях. Можливо, ви спите на рівному матраці, але він – неналежної якості. Тоді виріб може доволі швидко деформуватися. З часом на ньому з’являтимуться «бугорки» та нерівності – і він стане просто непридатним до використання. 

Тож якщо ви не знаєте, як вибрати ортопедичний матрац, краще шукати такий, який прослужить мінімум декілька років. Запорука довговічності – це належна якість виробу. Щодо ліжок або диванів, то теж важливо, щоб поверхня, де ви спатимете, була рівною. У ТЦ «Марк» вам допоможуть підібрати ортопедичні матраци – як окремо, так і одразу зі спальним місцем (ліжком або диваном). Завдяки цьому ваш сон буде здоровим і комфортним.


Переваги ортопедичного матраца

Завдяки ортопедичному матрацу ваш відпочинок дійсно буде повноцінним. Все тому, що він:

  1. Анатомічний. Коли ви використовуєте цей виріб, то так званий «ефект хвилі» повноцінно вимикається. Так часто буває, коли на звичайному матраці сплять дві людини. Ортопедичний варіант зберігатиме форму протягом тривалого часу. Якщо він якісний, то ним можна сміливо користуватися протягом декількох років. Це стосується й випадків, коли ви спите поряд з іншою людиною, з якою маєте значну різницю у вазі. 


Ваше тіло одразу приймає правильне й зручне положення. Завдяки цьому повністю розслабляється хребет, всі м’язи та внутрішні органи. Навантаження рівномірно розподіляється по всьому виробу. Матрац адаптується до форми тіла, тому на ранок кінцівки ніколи не набрякають – і вам дуже комфортно спати.

  1. Екологічний. Виробники таких матраців використовують тільки якісну сировину – синтетичну й натуральну. Наповнювачі чи матеріали для обшивки безпечні для алергіків, також вони не будуть виділяти токсичні речовини.

  2. Представлений у багатьох варіантах. У ТЦ «Марк» ви знайдете багато різноманітних моделей. Вони різнитимуться формою, рівнем жорсткості, розміром, пружинними блоками й наповнювачем. Головне – вдало підібрати модель відповідно до своїх побажань і потреб.


Як вибрати ортопедичний матрац за жорсткістю

Такі вироби можуть мати 3 рівні жорсткості й бути:

  1. жорсткими;

  2. напівжорсткими;

  3. м’якими.

Якщо у вас немає проблем із хребтом, то краще купувати середній варіант – напівжорсткий. Він підійде майже всім, головне – вибрати найбільш комфортний варіант саме для вас. Орієнтуйтеся передусім на свої відчуття: можливо, вам буде більш зручно на матраці з іншим рівнем жорсткості

Жорсткий виріб – краще рішення для тих, у кого міжреберна грижа чи виражений больовий синдром. Також це стосується сколіозу. Якщо маєте 3 чи 4 стадію, то матрац стане превентивним засобом, який не допустить того, щоб хвороба розвивалася. Також він зменшить біль. Якщо ж це 1 чи 2 стадія сколіозу, жорсткий матрац перетвориться на зручне спальне місце (головне, не сподіватися, що він стане панацеєю).

М’який варіант добре підійде для тих, хто небагато важить, а також для літніх людей. Якщо ви маєте тендітні кістки, то м’який матрац зможе належним чином підтримати ваше тіло й подарувати справжній комфорт під час сну.


Як вибрати матрац – на що варто додатково звернути увагу?

  • Наповнювач

У більшості випадків краще купувати виріб, всередині якого є спеціальна піна з «ефектом пам’яті». Тоді матрац буде максимально вдало адаптуватися під форму тіла – незалежно від вашого положення. Та зважайте на певні нюанси: вибирайте модель із ефектом пам’яті, орієнтуючись на те, як ви спите.

Якщо ваш сон – переважно спокійний, і ви рідко ворочаєтесь, то можна сміливо вибирати таку модель. Та якщо ви звикли часто змінювати положення й активно крутитися, матрац із ефектом пам’яті стане недоречним. Тут ліпше вибрати жорсткий матрац, незалежно від того, чим він буде наповнений.

  • Наявність пружин

Коли мова про цей пункт, то вибір переважно залежить від вподобань людини. Якщо матрац має дійсно якісний блок пружин, то з медичної точки зору не існує обмежень щодо його застосування. Та все ж є певний критерій, яким ви можете керуватися при виборі є, а саме – чи будете ви спати на матраці наодинці, чи з кимось.  

Якщо це односпальний виріб, то краще вибрати безпружинний, а якщо двоспальний – то відповідно пружинний. Головне, аби в другому випадку пружини були стабільними й не реагували на різницю ваги, якщо така є в пари. Хоча існують моделі, які спеціально створили, враховуючи особливості чоловічого й жіночого тіл. 

Коли будете вирішувати, як вибрати матрац – краще полежати на тих моделях, які вам сподобались. Протестуйте їх одразу вдвох – ви не маєте скочуватися на одне одного, коли будете лежати на виробі одночасно.


Як правильно експлуатувати матрац?

Передусім варто звернути увагу, чи має матрац ефект «зима/літо». Він передбачає, що одна сторона рекомендована для сну взимку, а інша – відповідно влітку. Якщо ви виберете таку модель, то потрібно буде перевертати її залежно від сезону. Якщо цього не робити й, наприклад, залишатися на зимовій стороні навіть влітку, то може виникнути ефект «підпалювання» (через підвищену температуру). Тоді може посилитися біль, а стан хребта – погіршитися.

При користуванні ортопедичним матрацом вік не має значення, треба зважати лише на стан свого здоров’я, а також власні параметри комфорту. Хоча певні обмеження існують для літніх людей і дітей. 

  • Для малечі краще вибирати жорсткі моделі. Якщо мова про малюків, їхнє ліжечко має бути жорстким, а матрац – напівжорстким і не надто високим. Він допоможе не допустити в діток сколіозу й навіть допомогти, якщо така хвороба є. Також ортопедичний матрац чудово сприяє розвитку гарної постави – і вона правильно сформується ще в ранньому віці.

  • А от літнім людям не слід спати на жорстких матрацах, особливо це стосується жінок. Адже під час менопаузи в них змінюється обмін кальцію – тому кістки втрачають свою міцність, деякі навіть схильні до «патологічних переломів». У такому випадку матрац лише ускладнить ситуацію, якщо він буде жорстким. Тож для літніх людей напівжорсткі та м’які вироби – найкращий вибір.


Як зрозуміти, що матрац підібраний неправильно?

Ми вже багато сказали про те, як правильно вибрати матрац, а зараз трохи розповімо про те, як розпізнати невдалий вибір. Якщо ви протягом тривалого часу спите на неправильній поверхні, а потім купуєте ортопедичний матрац, то дуже ймовірно, що виникне ефект звикання. Швидше за все, хребет уже буде трохи викривлений через неправильне положення тіла, тому при використанні ортопедичного виробу потрібен час, аби повернути йому природне положення.

Через це ви можете відчувати певний дискомфорт після того, як прокинетеся. Це абсолютно нормально – ваше тіло буде звикати до нових відчуттів десь протягом 3-х тижнів. Та якщо пройшов уже місяць або два – і ви досі маєте неприємні відчуття, то значить матрац підібраний неправильно й потрібно вибрати модель із іншою жорсткістю.


Вибирайте матрац у ТЦ «Марк»

Вам не варто перейматися, що ви можете помилитися. Адже якщо ви завітаєте до ТЦ «Марк», консультанти точно підкажуть, як вибрати матрац для ліжка. У наших магазинах ви знайдете вироби з різноманітним наповненням – синтетичним і натуральним. Вони також можуть мати пружини чи бути без них. Також представлені матраци з різним рівнем жорсткості, тож буде просто підібрати той варіант, який підійде вам або вашим близьким.

Найкраще купувати матраци безпосередньо в магазині, адже ви зможете наочно переконатися в їхній якості, а також спробувати полежати на них – і відчути, наскільки вам комфортно. Після того, як придбаєте бажану модель, ви можете забрати її з собою чи замовити доставку. Це дуже зручно, особливо якщо не маєте власного транспорту. 

Одразу ж у торговельному центрі можна вибрати й іншу продукцію, яка допоможе гарно та затишно облаштувати ваш будинок або квартиру. В магазині представлені оригінальні вироби й аксесуари для інтер’єру, а також цікаві предмети декору. Запрошуємо до ТЦ «Марк»!


Автор Макаренко В. О.