Поради щодо вибору матрацу | Блог ТЦ

Як обрати матрац

Як правильно обрати матрац, щоб гарно висипатися, прокидатися у чудовому настрої і залишатися здоровим? Розберемося разом.

Ортопедичні матраци зараз дуже популярні, оскільки позитивно впливають на здоров’я. В більшості випадків проблеми з опорно-руховим апаратом з’являються через те, що людина неправильно організувала своє спальне місце.

Поверхня для сну повинна бути максимально рівною, не дуже м’якою, але й не твердою. Саме такі умови забезпечують ортопедичні матраци. Прості матраци часто дуже м’які і швидко втрачають свої властивості. На відміну від ортопедичних, які служать довго і не деформуються у процесі використання.

Як зорієнтуватися у виборі жорсткості?

В який би магазин матраців ви не звернулися, вам запропонують три рівні їх жорсткості: жорсткий, напівжорсткий і м’який.

Якщо у вас, або у людини, для якої ви обираєте матрац, немає ніяких проблем з хребтом — зупиніть вибір на напівжорсткому матраці. Він зручний, комфортний, універсальний і забезпечує правильне положення тіла під час сну, що запобігає виникненню хвороб спини.

Жорсткий матрац підійде тим, в кого вже є виражені проблеми з опорно-руховим апаратом: сколіоз, міжхребтові грижі тощо. Звісно, хвороби він не лікує, зате забезпечує оптимальні умови для швидкого одужання. Матрац виступає тут як допоміжний корисний засіб для відновлення сил.

М’який матрац можна купити людям похилого віку та тим, в кого невелика маса тіла. Він стане зручним спальним місцем для тих, хто має крихкі кості.

Наповнювач матраців

Матраци у Львові слід купувати в спеціалізованих магазинах, де продається оригінальний сертифікований товар від виробника. Не забувайте, що виріб повинен відповідати розміру вашого ліжка. Тому заздалегідь зніміть мірки, щоб правильно обрати розміри односпального, двоспального чи дитячого матрацу.

Якщо ви спите спокійно, найкращий матрац для вас — з ефектом пам’яті. Якщо ви впродовж ночі часто змінюєте положення — оберіть жорсткий матрац з будь-яким наповнювачем.

Для новонародженої дитини, купуйте той, на якому є маркування «дитячий». Такі моделі виготовляють з урахуванням всіх особливостей дитячого тіла. Вони більш жорсткі, ніж моделі для дорослих. Купуючи односпальний матрац, зверніть увагу на моделі без пружин. Якщо ж потрібен двоспальний — обирайте варіанти с пружинами та колбами.

Догляд за матрацом

Зараз у продажу є вироби з ефектом «зима-літо». Мається на увазі, що зі зміною сезону матрац потрібно перевертати. Як правило, поверхня для зими більш м’яка, а на літо – жорстка. Окрім комфорту, перевертання матрацу значно продовжує термін його експлуатації.

Щоб матрац довше зберігав привабливий вигляд, користуйтеся наматрацником. Для цих же цілей існує спеціальний чохол. Вони захищають виріб він можливих плям, забруднень і вологи.

Обираючи матрац, орієнтуйтеся на свої відчуття. Якщо вам комфортно, зручно і затишно — ваш вибір правильний.