Як вибрати диван для щоденного спання і чи можна зімінити ним ліжко?

Хороший відпочинок вночі — це запорука вдалого дня. Міцний нічний сон є надзвичайно важливим для здоров'я людини, адже саме в цей час доби виробляються гормони, які регулюють усі процеси в організмі. Напевно у кожного траплялася ситуація, коли через незручний диван або ліжко були проблеми з висипанням, а протягом наступного дня мучив головний біль та втома.

Зручне місце для сну забезпечує хороший відпочинок. До його вибору слід поставитися дуже відповідально і присвятити цьому процесу трохи часу. Ми розкажемо основні відмінності між цими виробами, а також вкажемо на переваги та недоліки кожного із них. Таким чином, ви зможете вибрати для сну оптимальні меблі.

Чим відрізняються диван і ліжко для сну

Почати варто з характеристики кожного виробу. Отже:

  • ліжко — це меблі, безпосередньо призначені для відпочинку у горизонтальній позиції, складаються з пластикового, металевого чи дерев’яного каркаса та матраца;

  • диван — початково це предмет інтер'єру, що дозволяє людині відпочивати сидячи чи напівлежачи.

Ми звикли, що часто використовують диван для сну. Так, цей виріб можна розкласти і перетворити на ліжко. В країнах колишнього СРСР практика використання дивана для сну дуже поширена, однак в Західних країнах дивани використовують виключно для сидіння. Більшість моделей тут не розкладаються. Виробники не передбачають такої функції, адже вона нікому не потрібна.

Ліжко, зі свого боку, є класичним предметом меблів, призначених тільки для сну. Існують різноманітні моделі та розміри, але всіх їх об'єднує один фактор — зручний матрац, який кожна людина може підібрати відповідно до своїх потреб. У цьому полягає різниця між диванами та ліжками.

Плюси та мінуси диванів і ліжок

Як уже згадувалися, кожен диван для щоденного використання або ліжко мають певні характеристики. Їх можна розглядати під кутом переваг та недоліків, хоча те, що для одних буде плюсом, для інших може здатися мінусом. Саме тому, ознайомлюючись з особливостями цих меблів, звертайте увагу на найменші деталі та робіть висновки для себе, який диван чи ліжко підійде саме вам.

Диван 

Наші поради допоможуть вам знайти відповіді на питання "Як вибрати диван для щоденного спання?", а також визначити переваги та недоліки цього предмету інтер'єру.  До переваг диванів можна залічити їх здатність  трансформуватися. Якщо ви плануєте використовувати диван як спальне місце, краще вибирати кутові моделі. Такі дивани у розкладеному стані мають достатньо простору для відпочинку, що безумно є плюсом виробів. 

Усі без винятку дивани (в тому числі кутовий диван), що мають механізм трансформації та пружинний блок,  після розкладання мають одну ваду. Поверхня поділена на модулі, тобто площина для сну не є суцільною. Це може приносити значний дискомфорт. Також ложе більшості диванів не є ортопедичним, і навіть якщо ви не відчуваєте, що вам незручно, неправильне положення хребта під час відпочинку може з часом відбитися на здоров'ї спини. Однак ви можете придбати тонкий матрац на диван і вирішити цю проблему. Великий вибір матраців  ви можете знайти у нашому торговому центрі. 

Обираючи, яким повинен бути диван для щоденного сну, варто підійти до процесу дуже ретельно і відповідально, тому що від виробу буде залежати якість сну, а у в складеному вигляді навколо нього буде формуватися весь інтер'єр кімнати. Також вам варто задуматися над тим, як вибрати інші предмети для власного комфорту. Наприклад,  як вибрати розмір ковдри для сну та як обрати подушку,  освітлення для спальні та як правильно вибрати торшер

Ліжко

Ліжко — це, безперечно, найкращий варіант для щоденного сну. Його конструкція призначена виключно для нічного відпочинку лежачи. На ринку можна знайти величезну кількість різних моделей цих виробів: від невеликих компактних до так званих ліжок king size, дерев'яні ліжка, ліжка з металевим каркасом та з підголівниками, оббитими тканиною. Кожна людина може вибрати ліжко, яке буде відповідати її зросту та вазі. Це надзвичайно важливо, адже високим людям потрібно більше простору для нічного відпочинку.

Таке рівне спальне місце можна доповнити матрацом будь-якого виду. Цей фактор особливо вагомий для людей з хворобами хребта, адже їм потрібен певний тип цих виробів.

Згадуючи про недоліки ліжок, варто згадати про його ціну. Зазвичай такі меблі недешеві й не кожному по кишені.

Це основні плюси та мінуси згаданих місць для сну. На питання, що краще диван чи ліжко не може бути однозначної відповіді, адже все залежить від того, якими критеріями ми керуємося під час вибору ліжка чи давана для щоденного користування.

Розмір кімнати та вибір спального місця

Вибираючи ліжко або диван слід обов'язково враховувати розміри кімнати. Очевидно, що в спальню з невеликою площею, потрібно купувати ліжко з параметрами 140x190 сантиметрів. Такий виріб не займе багато місця і на ньому зможуть комфортно розміститися дві дорослі людини. Для дуже маленьких приміщень, обираючи м'які меблі, краще придбати диван. Розміри такого спального місця у розкладеному стані складають приблизно 120х170 сантиметрів, а механізми трансформації при розкладанні не повинні створювати дискомфорту при розкладанні. Також слід відмовитися від ідеї обрати кутові дивани.

Що краще диван чи ліжко для квартири студії? На нашу думку, у цьому випадку варто обрати диван для щоденного сну. У випадку необхідності його можна скласти й, таким чином, звільнити місце. 

Поради щодо вибору спального місця

Для того, щоб придбати ідеальний виріб серед м'яких меблів, слід звернути увагу на кілька нюансів. Перше, що варто врахувати, це тип покриття меблів (особливо якщо ви зупинилися на питанні вибору дивана на місце ліжка). У випадку з ліжком цей фактор не має особливого значення. Однак, якщо ви плануєте використовувати дивани для щоденного сну, робіть ставку на моделі з натуральним покриттям.

Зараз і дивани, і ліжка доповнені ящиками для зберігання речей. Це дуже зручно, адже в них можна зберігати те, для чого завжди немає місця у квартирі — постільну білизну. Особливе значення така функція має для невеликих квартир.

Слід також звертати увагу на спальну поверхню. Вона повинна бути рівною і без заглиблень, які з часом будуть тільки збільшуватися. Жорсткість диванних модулів чи матраца має бути середнього рівня, що забезпечує правильну позицію тіла під час сну та підтримку хребта. Вибирайте ті вироби, які є достатньо просторими та не обмежують рухів, тобто такі, які дозволять розслабитися уві сні.

Отже, дивани й ліжка мають свої плюси та недоліки. За допомогою наших порад ви зможете придбати те, що відповідатиме вашим потребам. Приділіть вибору трохи часу, і ви обов'язково знайдете ідеальну модель для себе.