З чого складається садовий дизайн | Блог ТЦ «MARK»

Ландшафтний дизайн

У ритмі сучасного життя, в серці мегаполісу ми все більше втрачаємо зв'язок з природою. Тому ландшафтний дизайн здобув зараз величезну популярність. Власники приватних будинків, готелів, ресторанів прагнуть створити на своєму подвір’ї затишний оазис в оточенні пишних дерев, кущів і квітів.

Озеленення території дарує естетичну насолоду і гармонічно доповнює основний інтер’єр, тішить навесні барвистим цвітінням і створює затінок у літню спеку. А ще зелень – це чисте повітря і наближення до природи. Якщо ви мрієте прогулюватись босими ногами по власному газону або відпочивати у гамаку на своєму подвір’ї у тіні дерев, саме час задуматись про дизайн ландшафту. Ви можете самостійно спланувати майбутній вигляд двору або ж звернутись до фахівця, який порадить оптимальний варіант з урахуванням особливостей території.

З чого складається садовий дизайн

Сьогоденні рішення для ландшафтного дизайну дають практично необмежений простір для фантазії. Звісно, найперше, що хочуть бачити замовники у своєму дворі – це гарна густа трава. Зелений килим навколо дому має чудовий вигляд і служить основою для всієї композиції. Можна засіяти галявину і дочекатись, поки трава проросте, а можна використати готовий рулонний газон. Обидва варіанти чудові, тому вибір залежить лише від уподобань замовника.

Ще один обов’язковий елемент подвір’я – це рослини. Чудовий вигляд мають акуратно підстрижені кущі та різноманітні квіти. Їх можна висаджувати обабіч доріжок, а можна створювати цілі композиції у вигляді клумб. Шаленою популярністю користуються вічнозелені хвойні рослини, які тішать око не лише влітку, а й зимою, виглядаючи з-під шару снігової ковдри.

Та дизайн двору – це не лише дерева та квіти, а й облаштування місць відпочинку: альтанки, гойдалки, алеї, фонтани тощо. Штучні водойми стануть родзинкою всього двору і подарують бажану прохолоду в літню спеку.

Також важливу роль відіграє світло. Якщо ви полюбляєте вечеряти на свіжому повітрі або збирати друзів на вечірки, вам потрібна хороша система освітлення у дворі. Це можуть бути ліхтарі, вуличні бра, вмонтовані в землю або стіни світильники, підвісні гірлянди, прожектори та інші елементи.

Дизайн двору: з чого почати

Якщо у вас обмаль часу на те, щоб їздити по магазинах, купувати рослини та саджати їх, довіртесь професіоналам цієї справи. Зазвичай їхні послуги передбачають такі етапи:

  • Виїзд на територію замовника для визначення обсягу і плану робіт. Розрахунок приблизної вартості.
  • Візуалізація майбутнього проекту. На цьому етапі замовник може побачити, який вигляд матиме його подвір’я після завершення всіх робіт.
  • Узгодження списку матеріалів і кошторису.
  • Покрокова реалізація пунктів плану: автоматичний полив, освітлення, монтаж доріжок, бруківки, висадка рослин, встановлення садових меблів тощо.

Знайти кваліфікованих спеціалістів, які б бездоганно виконали всю роботу, ви можете в ТЦ Марк. У нас працюють майстри своєї  справи з колосальним досвідом. Вони запропонують вам декілька варіантів реалізації вашої мрії та втілять її у реальність.