Як правильно вибрати штори для спальні - Блог ТЦ «MARK»

Спальня є місцем для відпочинку та відокремлення від усього світу. Тому штори до цієї кімнати слід обирати таким чином, щоб вони забезпечували комфорт та спокій. Можна орієнтуватися лише на власний смак, але також є сенс враховувати стиль дизайнерського оформлення приміщення, кольори меблів та оздоблення стін.

Велике значення мають характеристики самих виробів. Якщо ви намагаєтеся вибрати штори в спальню, звертайте увагу на наступні їх параметри:

 • Рівень захищеності від сонячного світла. Хочете створити у приміщенні комфортну напівтемряву? У цьому випадку краще обирати штори для спальні з цупкого матеріалу, який зовсім не пропускає промені світла з вулиці. Якщо на вікнах вже є жалюзі, то можна задовольнитися легкими напівпрозорими виробами, які будуть їх доповнювати.

 • Матеріал. Для виготовлення сучасних штор для спальні використовують натуральні та синтетичні тканини. Найпривабливішими варіантами є бавовна, льон, шовк. Серед популярних синтетичних матеріалів поліестер та блекаут. Останній являє собою досить цупку тканину, яка майже не пропускає сонячні промені та дозволяє створити темряву у кімнаті навіть у ясний день.

 • Розміри. Якщо ви маєте намір купити штори в спальню рулонного типу або жалюзі, їх розміри визначаються згідно з характеристиками вікон. У іншому випадку враховується довжина карнизу, кількість складок та збірок, а також припуски, які необхідні для обробки краю полотна.

Ще один важливий критерій, який слід брати до уваги – це колір штор. Його рекомендують обирати, орієнтуючись на наступні поради:

 • Краще обирати кольори таким чином, щоб штори в спальні за відтінком відповідали меблям, а не оздобленню стін. Це дозволить не міняти вироби після наклеювання нових шпалер або перефарбовування стіни у інший колір.

 • Якщо головним акцентним елементом дизайну є ліжко, краще підібрати штори в спальню, які не будуть «перетягувати» на себе увагу.  Купуйте вироби приглушених тонів, але так, щоб їх колір гармонійно поєднувався з ліжком.

 • Для кімнати у пастельних тонах є сенс  зупинитися на яскравих відтінках штор в спальню.

Колір може впливати на настрій та якість сну. Тому для релаксу та створення спокійної атмосфери краще купувати блакитні або коричневі вироби, для енергії та свіжості більш підходять смарагдові та зелені відтінки. Червоний, помаранчевий, синій, чорний тони збуджують уяву, тому для спальні їх краще не обирати.

Види та особливості

Як вибрати штори у тому різноманітті, яке пропонує сучасний ринок? Варіанти, які користуються популярністю, можна поділити на декілька видів:

 • Класичний варіант.

 • Французькі штори в спальню або маркізи, які мають підйомну конструкцію, та відрізняються від класичних великою кількістю складок.

 • Віденські або австрійські - логічне продовження французького варіанту. Мають схожий підйомний механізм, але відрізняються наявністю фестонів (з’являються після підйому полотна).

 • Римські штори сьогодні досить популярні, чудово виглядають та приваблюють практичністю. Підіймаються вверх, але при цьому утворюють рівні горизонтальні складки.

 • Японські аналоги складаються з кількох панелей з композитних матеріалів, розсуваються у різні боки. Підібрати штори такого типу рекомендується для спальні з великими вікнами.

Окремо слід розглянути рулонні штори. Як і французькі або австрійські, вони також піднімаються догори. Але там вони скручуються у рулон, звідси походить сама назва. Якщо для інших штор зазвичай використовуються м’які натуральні тканини – бавовна, тафта, вовна, атлас, органза, то для рулонних – цупкі матеріали з додаванням синтетики. 

Штори день-ніч: актуальний тренд Європи

Якщо ви прагнете підібрати і купити штори в спальню, які можуть створити комфортну атмосферу та зробити інтер’єр більш вишуканим, зверніть увагу на рулонні моделі «день / ніч». Вони мають кілька переваг у порівнянні з іншими варіантами:

 • Економлять простір та не займають багато місця. Виготовляються точно по розміру вікна.

 • Дають змогу ефективно керувати рівнем освітлення у кімнаті. Якщо правильно підібрати розмір та фактуру, можна створити абсолютну темряву або наповнити приміщення сонячним світлом.

 • Просте керування та догляд. Матеріали, з яких виробляються такі штори, відштовхують пил та бруд і майже не потребують прання. Достатньо інколи протирати їх вологою ганчіркою, щоб підтримувати чистоту.

Складаються такі конструкції з прозорих та непрозорих смужок. Перші виготовляють з цупкого матеріалу, який не пропускає світло, а другі – з легкого тюлю або сітки. Завдяки такій конструкції, можна регулювати інтенсивність освітлення та швидко змінювати її у разі потреби. Якщо чорні смуги перекриють прозорі, у кімнаті  настане темрява. Якщо навпаки, то приміщення наповниться сонячним світлом. Також можна не повністю перекривати смуги, щоб отримати ефект напівтьми.

Як вибрати штори для спальні у ТЦ Марк? Обов’язково враховуйте їх різновид, колір, сумісність стилю з дизайном інтер’єру. Читайте також: Як правильно підібрати стильні штори для вітальні. Принципово важливим фактором є надійність компанії-виробника та гарні відгуки про його продукцію. Користуючись цими нескладними порадами, ви зможете забезпечити затишок в оселі на довгі роки.