Як підібрати штори у вітальню | Блог ТЦ «MARK»

Штори на вікнах не лише створюють затишок у кімнаті, вони виконують і практичні функції – захищають від яскравих сонячних променів, нічних вогнів, надмірної циркуляції повітря, комах, пилу та інших чинників. Крім того, це прекрасний елемент декору, що допомагає покращити естетичний вигляд кімнати. Тому потрібно серйозно поставитися до питання вибору текстилю для оформлення вікон.

Як вибрати штори для вітальні: основні правила

Існують деякі загальноприйняті принципи того як підібрати штори у вітальню, щоб вони пасували до загального декору приміщень, а також варто враховувати рекомендації професіоналів, що займаються дизайном та оформленням домівок:

  • Штори можуть змінити вигляд маленьких кімнат. Вироби з контрастними поперечними принтами будуть візуально розширювати приміщення, а вертикальний малюнок навпаки зробить його більш витягнутим.

  • Якщо ви хочете, аби штори не торкалися підлоги, то відстань між їх краєм і покриттям підлоги повинна становити 5-8 см, а якщо навпаки, то їх довжина повинна перевищувати висоту стіни на 15-20 см.

  • Для невеликих кімнат з низькими стелями варто вибирати штори з легких тканин світлих відтінків. Це додасть легкості та візуально збільшить простір.

  • Темні штори можна використовувати у великому приміщенні. Простір відразу стане більш вишуканим та затишним. Такий варіант підійде для інтер’єру в класичному стилі. Вони чудово будуть поєднуватися з великими вікнами.

Крім загальних правил, існують також нюанси у виборі штор для вітальні залежно від розміру та кількості вікон у кімнаті, їх розміщення.

Як підібрати штори у вітальню з двома вікнами

За допомогою штор вікна у кімнаті можуть перетворитися з невіддільної частини інтер’єру в справжню родзинку. При цьому штори для вітальні повинні гарно вписуватися в загально концепцію, а не виділятися та привертати до себе увагу. Як правило, вітальні характерна атмосфера відкритості та затишку, тому оптимальними будуть штори спокійних відтінків. Найчастіше на обидва вікна вибирають текстиль однакового кольору та фактури. Штори у вітальні мають складати єдину композицію з інтер’єром самої кімнати та пасувати до меблів (більше про те, як вибрати меблі у вітальню можна почитати у статті: https://mark-lviv.com.ua/uk/mebli_dlia_vitalini__iak_vibrati_i_ne_poshkoduvati/. Різнобарвні вікна будуть виглядати крикливо, привертати надто багато уваги та втомлювати відвідувачів. Винятком з правила є ситуації, коли в дизайні задумано зонування приміщення. Тоді потрібно робити окремі акценти та допускається різний колір штор.

Як підібрати штори в кімнату з одним вікном

Залежно від розміру вікна, штори в інтер’єрі здатні змінити відчуття простору. Маленьке вікно може бути візуально розширено з допомогою світлих штор, а велике ефектно заховано за темними щільними шторами, що трішки затемнять кімнату, або ж прикрито прозорим тюлем з максимальним збереженням природного освітлення. На маленькі вікна чудово підійдуть англійські та французькі штори з ламбрекенами.

Сама штора в цьому випадку може залишатись непомітною і плавно вписуватись в основну лінію дизайну або ж стати цікавим акцентом та виділятися в інтер’єрі. Все залежить від ваших задумок і бажань щодо інтер’єру кімнати. Наприклад, для приміщення в стилі прованс гарно підійдуть фіранки з ніжним квітковим принтом. 

Оптимальний варіант для вікна з балконом

Досить поширеним варіантом у наших квартирах є розміщення балконних дверей поруч з вікном. Сюди підійдуть будь-які штори, як на звичайне вікно у вітальню. Розглянемо цікавіший модерний варіант – великі балконні двері, що одночасно виконують функцію вікон.

Тут чудово підійдуть наступні варіанти:

  • рулонні штори світлих напівпрозорих відтінків;

  • темні щільні, але не важкі фіранки;

  • прості однотонні фіранки.

У денний час такі штори для вікна з балконом у вітальні не будуть перешкоджати природному освітленню, а вночі захистять від зайвих очей, комах, місячного світла, вогнів ліхтарів, мерехтіння фар. На самому балконі чи лоджії досить часто використовують римські штори.

Як вибрати колір і фактуру штор

Штори – це той елемент декору, який виконує практичні функції та водночас дозволяє змінити зовнішній вигляд приміщення. Окрім моделі штор, не менш важливим фактором є їх колір та фактура. Правильно підібрана гамма кольорів допоможе візуально розширити невелике приміщення, або, навпаки, приглушити сліпуче сонячне проміння і зробити кімнату більш затишною. Штори прохолодних відтінків чудово впораються з надмірним природним освітленням, а яскраві штори в теплих тонах, навпаки, додадуть світла та позитиву.

В різнобарвному інтер’єрі з великою кількістю кольорів, оптимальним рішенням стануть не надто яскраві однотонні штори, спокійних нейтральних відтінків. Це дасть можливість відпочити очам, а подальші зміни в інтер’єрі не приведуть до чергової покупки нових штор. 

Для того, аби створити монохромний інтер’єр, не обов’язково вибирати штори, колір яких повністю збігається з кольором стін чи оббивки меблів. Щоб вікно не зливалося, слід вибрати штори не ідентичного, а близького відтінку. Цікавим рішенням також будуть двоколірні штори для залу.

Зараз доступний багатий вибір домашнього текстилю, в тому числі і штори різноманітних стилів, тканини, малюнки, аксесуари та прикраси для них. В даній статті ми постаралися висвітлити основні правила як вибрати штори для різних приміщень. Вдале поєднання матеріалів і кольору штор в кімнатах з інтер’єром будинку чи квартири допоможуть створити атмосферу домашнього затишку. Якісний продуманий дизайн тішитиме око господарів та гостей.