Як правильно вибрати тканини для штор?

Штори – важливий елемент оздоблення кімнати. Завдяки їм можна надати інтер’єру індивідуальний характер і створити неповторну атмосферу. Наприклад, використовувати портьєри, жалюзі чи ролети, які будуть добре затінювати інтер’єр, захищаючи меблі від пошкоджень, а кімнату – від перегріву. 

Нам стає некомфортно, коли ми надмірно перебуваємо на сонячних променях. Якщо кімната освітлена занадто яскраво, то швидше втомлюються очі. Також ці умови не підходять для роботи за комп’ютером або відпочинку перед телевізором. Ось чому важливо вдало підібрати тканини для штор. Дізнайтеся, як це зробити відповідно до своїх уподобань. Тоді вони матимуть ефектний вигляд і водночас затемнять інтер’єр до бажаного рівня.

На що звернути увагу, вибираючи тканину для штор?

Передусім потрібно визначитися, яку функцію повинна виконувати шторна тканина. Подумайте, ви шукаєте тільки декоративний матеріал або водночас декоративний і функціональний – тобто призначений саме для затінення. Одночасно вирішіть, чи тканина повинна бути на 100% затемненою/трохи затемненою/майже прозорою.

Орієнтуйтеся на те, де буде використовуватися шторна тканина, тобто тип кімнати. Шторний матеріал може мати додаткові властивості (бути антипіреном, мати підвищену стійкість до погодних умов чи покращені акустичні властивості). Наприклад, тканини для кораблів або концертних залів вимагають додаткових атрибутів. 

Вже визначили основні параметри, яким повинен відповідати матеріал? Тоді варто вибрати тканини для штор із точки зору візуалізації та ціни. Часто на цьому етапі також враховується спосіб підвішування майбутньої штори. Перш ніж візуально почати вибирати матеріал, визначте його особливості.

Чи важлива вага тканини для штор?

Це важливо, адже від ваги залежить те, як буде триматися тканина на карнизі та наскільки зручно буде користуватися шторами. 

 • Тканини з параметрами від 500 г/м2 і більше, як правило, жорсткіші. Їх важко шити та чистити, зате вони менш схильні до зминання. 

 • Тканини з низькою базовою вагою (нижче 250 г/м2) легкі, повітряні, часто напівпрозорі. Вони більш схильні до утворювання складок, хоча зазвичай краще прилягають (через це іноді занадто легкі тканини слід додатково чимось перекривати). 

 • Існує також широкий асортимент тканин із середніми показниками, і вони, як правило, найбільш практичні.

Перевірте, чи певна шторна тканина схильна до складок. Для цього покладіть руку на тканину і візьміться за матеріал на якомога більшій площі. Потім усіма своїми силами, стиснувши руку в кулак, стисніть спійману тканину. Вийнявши її з руки, ви побачите, як матеріал зморщується.

Які матеріали використовуються для виготовлення штор

Спеціалізовані магазини, зокрема, у ТЦ «Марк» пропонують штори з найрізноманітніших тканин. Це можуть бути:

 • Оксамит – він шикарний і елегантний, асоціюється з розкішшю. Однак чистити його проблематично, тому не рекомендується використовувати оксамитові штори в приміщеннях, де часто бувають діти. Цей матеріал виготовлений із шовку.

 • Тафта – це важкий матеріал, який характеризується блиском, завдяки якому він додає світіння приміщенню. Тканина шелестить, вона виготовлена з шовкових або синтетичних волокон.

 • Жакард – декоративний шторний матеріал. Його колір змінюється залежно від кута сонячних променів. Це тканина з різнокольорової пряжі, на ній можуть з’являтися навіть дрібні візерунки, що робить її візуально привабливою.

 • Бязь – тонкий матеріал з бавовни, має невеликий блиск.

 • Джут – груба шторна тканина.

 • Вуаль – тонкий матеріал, на якому візерунки можна друкувати або вишивати. Виготовлений із бавовни або шовку, він прозорий.

 • Шифон – прозорий матеріал для виготовлення ніжних штор.

 • Тюль – тонке ткане полотно для штор.

 • Поліестер – штучна тканина, яка легко очищується.

Які штори вибрати до різних приміщень?

Оздоблення вікон – це один із найбільш привабливих елементів будь-якої кімнати. Вирішуючи, як вибрати тканини для штор, орієнтуйтеся також на те, наскільки вони відповідатимуть стилю й типу приміщення.

Штори для вітальні

Тканини слід вибирати ретельно. Для цього спробуйте відповісти на питання:

 1. Штори будуть декоративними, чи слугуватимуть і для регулювання світла?

 2. Як ви хочете їх повісити? Наприклад, на рейку, прикріплену до стелі, чи карниз. 

 3. Тканини штори мають бути затемненим або з різним ступенем пропускання світла?

 4. Де ви плануєте розташувати штори, коли вікно буде відчиненим? 

 5. Тканини штор для вітальні повинні бути: однотонними чи з малюнком? 

 6. Вони повинні мати певну текстуру чи переплетення ниток? 

 7. Тканина для штор повинна бути матовою чи блискучою?

 8. Який колір або кольоровий тон матеріалу ви хочете?

Ці питання можна застосувати і щодо інших кімнат. Вітальня – це те місце, де ми проводимо найбільше часу у своїх будинках, тому грамотно підібраний шторний матеріал буде радувати нас роками. 

Штори для спальні

Спальня – це кімната, де вибір тканини для штор повинен бути і естетичним, і практичним. Навряд чи комусь подобається прокидатися від перших променів сонця, задовго до встановленого будильника. Затемнені штори стануть ідеальним рішенням. Вони можуть виготовлятися з матеріалу, який має спеціальний гумовий шар, який блокує світло. 

З іншого боку, якщо ви шукаєте штори, які частково затемнять інтер’єр, щоби не розсувати їх вранці, можна вибрати напівпрозорі тканини. Світло проникатиме крізь матеріал і буде освітлювати кімнату, та лише до певної міри, щоб вона не була надто яскравою. Дізнайтеся більше про те, як підібрати штори до спальні, у нашій статті: https://mark-lviv.com.ua/uk/iak_pravilino_pidibrati_shtori_v_spaliniu/.

Штори для тераси

Тканини, що використовуються зовні, повинні мати додаткові функції. Незалежно від того, чи це штори для тераси, чи для затемнення невеликої садової архітектури. Зовнішні тканини стійкі до погодних умов, таких як вода та ультрафіолетове випромінювання. У цій групі матеріалів існують різні класи стійкості до зовнішніх факторів і візуально ці тканини можуть нічим не відрізнятися від тканин для внутрішнього використання.

Штори для кухні

Як правило, на кухні ми можемо використовувати ті ж шторні тканини, що й у вітальні, оскільки вікна кухні, як правило, розташовані в межах обідньої зони чи раковини та стільниці. Таким чином, можна шторну тканину купити, яка не вимагає додаткових функцій, підвищеної стійкості тощо. З іншого боку, кухні часто відкриті для решти квартири, і такий підхід дозволяє створити цілісне інтер’єрне оформлення.

Та у випадку з кухонними вікнами над стільницею, штори на замовлення є практичним і дуже естетичним рішенням. Для цього вам знадобиться особлива шторна тканина, купити її можна в магазинах ТЦ «Марк». Консультанти допоможуть підібрати найкращий варіант, орієнтуючись на ваші побажання й особливості приміщення. Дізнайтеся, якими мають бути штори для кухні: https://mark-lviv.com.ua/uk/shtori_dlia_kuhni_vibrati/

Замовляйте тканини для штор у ТЦ «Марк»

Ви можете зручно та недорого придбати шторну тканину у Львові – в магазинах торгового центру «Марк». Відвідайте їх, щоб побачити красу матеріалу й оцінити її на дотик. Також у ТЦ є готові штори з різних тканин, тому кожен може знайти щось для себе. За потреби можна індивідуально пошити штори за розміром і іншими параметрами. Скористайтеся нашими рекомендаціями у цій статті, щоб підібрати відповідну тканину й отримати штори, які ідеально підійдуть вашому приміщенню.